uimaan

Hei,

Kysyisin mielipiteitänne. Tytölläni, 2v, on ollut nyt 4-5 päivän ajan nuha. Kuumetta ei ole ollut, eikä muutakaan oireita. Hän on pirteä ja syö normaalisti. Voiko hänen kanssaan mennä uimaan uimahalliin?
1284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

siis tottakai höyryhengitys on se paras. Katso että pukeutuu lämpimästi uinnin jälkeen. Kuumepotilastakin suositellaan olemaan viileässä ja kosteassa ilmassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuhassa? kirjoitti:

Hei,

Kysyisin mielipiteitänne. Tytölläni, 2v, on ollut nyt 4-5 päivän ajan nuha. Kuumetta ei ole ollut, eikä muutakaan oireita. Hän on pirteä ja syö normaalisti. Voiko hänen kanssaan mennä uimaan uimahalliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu