Vaivaiset 70 000 ekeä

ja tuo on Fortumin uuden pomon pelkkä peruspalkka,bonukset vilä päälle,kyllä nyt leipäjono kutsuu.
3115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuka tarvitsee ja ansaitsee tällaisen palkan kuin 70 000 euroa? Ja vielä lisiä päälle? Ja vielä valtio pääomistajana? Sammuttakaa kokoomuksen valot.

Äänestä

Ja eläkeikäkin uudella tj:lla on 62 vuotta vaikka juuri viime viikolla Metri-Mauri taisi tokaista että myös valtioenemmistöisillä yhtiöillä tulee vähimmäiseläkeiäksi 63 vuotta.

Äänestä

YLÄ KERTA PIMEENÄ.LOPETTAKAA SE RAHAN JAKAMINEN ;JOILLA ENNESTÄÄN ON JO: EI NE NIITÄ MUKAANSA SAA KUITENKAAN KUN TUONEN KÄKI KUKUU:AHNEET KYYKKYYN:

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jyri tyri taas kirjoitti:

ja tuo on Fortumin uuden pomon pelkkä peruspalkka,bonukset vilä päälle,kyllä nyt leipäjono kutsuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu