Kovalla vauhdilla tulee,pitkäperjantai onkohan se nyt niinkään pitkä??minä ainakin aion rentoutua ja vieraita lappaa minkä ovista kerkeää,sukulaisia ja tuttuja jokainen haluaa tehdä jotain ja jokaiselle on jotain.Mutta kunhan aurinko paistaisi ja jokaisella hyvä mieli pääasia.Mitenkäs täällä ihmiset meinaa pääsiäisen ottaa vastaan??
pääsiäinen
roosa68
13606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
millään tavalla, miksi pitäisikään.
Tulee ja menee, siinä se, pitkät pyhät.
Hyvä joku ottaa rennosti kanssa,niin lomaa ja lepoa
meinaan vain lorvia.Syön karkkia ja suklaamunia kilokaupalla ja kattelen telkkaria..Saatan piipahtaa välillä ulkoilmassakin..:))
Hitsi.mulla meinas pääsiäissiivous unohtua..Huomenna kyllä täytyy veivata matot pihalle..Et viittis tulla auttamaan? ;)
Avittaan,mutta teen huomenna siivousta.
siivoat?No,kun sun pitäs ehtiä tännekkin tänään..:DDD
Kovalla vauhdilla se tulee, totta. Soisin sen yhtä kovalla vauhdilla lähtevän. Vaan ei, on nimensä veroinen.
Aurinkoa ja hyvvee mieltä, sitä toivon myökin. :)
Ihanaa saa.lorvailla yes..lepää
Joo, on siinä se hyvä puoli noissa tekopyhissä. Huilitaan rauhassa.
..iloitenhan pääsiäisen otan vastaan.
Töissä menee osa pyhistä,messuun sentään ehdin joku päivä.
Muuten liikenevä aika sujuukin luonnossa käpsehtien,KEVÄT!!!!!!
ja sen jälkeen kesä """"
En kerkeä paljoa kirjoittaa kun kerkee lähtemään tai sanoo olet jo lähettänyt viestin hmmm...
Pääsiäisenä munat maalataan..
Vai pääsiäinen,minä menen kapakkaan ja isken miehen ja nautin elämästä,koitas sinäkin mennä älä hapannu liikaa siellä duunis ota ilo irti elämästaDD)) hyvää pääsiäsistä