niin, käyköön finaalaissa miten käyköön, mutta minusta Tarkki ei ole tänä kautena kovinkaan häikäissyt, kovin epävarmaa työskentelyä.
kaikki kunnia hänelle näistä vuosista silti, hän on loistanut ja toivottavasti loistaa vuosia eteenpäin, mutta ihmisille tulee jokaiselle ainakin minusta hetkiä jolloin aina ei onnistu tekemä niin miten haluaisi vaikka kuinka yrittäisi. ei edellisissä vuosissa ollut tälläistä seikailua Tarkilta tai *vain seisomista* toivoen että jospa kroppani sen torjuisi.
aikansa kutakin?
tosin tämä aika voi tulla useastikkin?
Tarkki..
3
180
Vastaukset
- sitten jos
entäs sitten jos epätarkki loukkaantuu?
kaatuuko kärpät maalivahtiin?- ainakaan
minusta kaadu, minusta siellä on ihan Tarkin veroinen pelaaja, Petri Koivisto. :) en tiedä siitä sitten minkä tasoisena Tarkkia nyt pidät sitten ;D kärpät voitti jokerit kaudella 6-0 (nolla peli) kun Koivsto pelasi, pelasi myös hyvän ottelun nordic cupissa HV71 (ruotsin mestareita 2008) vastaan voittaen sen pelin muistaakseni 3-1 tai jottai..
- On vähintään Tarkin
ainakaan kirjoitti:
minusta kaadu, minusta siellä on ihan Tarkin veroinen pelaaja, Petri Koivisto. :) en tiedä siitä sitten minkä tasoisena Tarkkia nyt pidät sitten ;D kärpät voitti jokerit kaudella 6-0 (nolla peli) kun Koivsto pelasi, pelasi myös hyvän ottelun nordic cupissa HV71 (ruotsin mestareita 2008) vastaan voittaen sen pelin muistaakseni 3-1 tai jottai..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2343493- 623092
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I652663Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk342557Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve832130Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851909Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191885Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401842Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.931711Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691063