Kärppiä ei tuntunut 1. finaalissa peli kiinnostavan. Mutta Kärpät on edelleen 110 %:sen varma mestari ja lisäksi ylivoimainen mestari. Veikkaan 4-1 Kärpille.
Kärpät edelleen
5
341
Vastaukset
- kärppäslätkä
suollat ettet tainnu itekkään uskoa mitä kirjoitit. Vai ei muka kiinnostanu.
- Ei ole
mitään jakoja. Jyp vie pojan keskisuomeen ja voittaa finaalit puhtaasti 4 - 0.
- ansaitusti
Katkeraa tilitystä kun omat ei pärjänny. JYP vei pelia 100-0. Toka erässä oli tasaisempaa, mutta muuten. Piste.
Ei ole kirjoitti:
mitään jakoja. Jyp vie pojan keskisuomeen ja voittaa finaalit puhtaasti 4 - 0.
..että sinulta ei itseluottamusta ainakaan puutu mitä Jyppiin tulee:D
Niin se pitääkin olla.
No, ei puutu minultakaan. Totuus vaan on se että Jyp jää hopealle. Sori.
Kärpät ei eilen päässyt koko ottelun aikana omalle tasolleen, tasolle jolla pelejä voitetaan mutta uskon että joukkue otti opikseen ja huomenna kyyti on kylmää Jypille.
Mieleeni tulee väkisin muutaman vuoden takainen puolivälieräsarja missä sarja oli katkolla Jypille. Jyp johti siis sarjaa jo 3-1 ja olisi voinut katkaista sen kotihallissaan mutta ei pystynyt:) No, seuraavat neljä peliä voitti Kärpät ja meni jatkoon:D
Että se siitä!
En tarkoita että historialla olisi mitään merkitystä mutta tuo ed. mainittu kuvaa juuri sitä että Kärpät pystyy kääntämään voitokseen pelit vaikka olisi ns. "selkä seinää vasten".
Jyp johtaa sarjaa vasta 1-0 joten Kärpät ei ole menettänyt mitään eikä Jyp voittanut mitään. Onneksi mestaruus pelataan paras neljästä niin kenellekään ei jää jossiteltavaa vaan parempi vie mestaruuden.
Kateelliset tosin kehtaavat väittää että Kärpät on tuurilla mestaruuksia ottanut kerta toisensa jälkeen:D HOHHOIJAAAAAAAAA!!!! *NAURAA*
Sitten jatkoa: Kärpillä on sitä ns. "voittamisen kulttuuria" mitä taas ei Jypillä ole joten Kärpät tietää miten näitä pelejä voitetaan.
Jokaiselle joukkueelle tulee huonoja pelejä mutta Kärpät jos kuka pystyy parantamaan ja kääntämään tulevat pelit voitoiksi:)
Jyp on kova joukkue, siitä ei pääse mihinkään mutta sori vaan Jyp-fanit, hopea ei ole häpeä.
Kärpät mestariksi voitoin 4-1 tai 4-2.
- ja kun huomenna
Häviää taas,niin sarjamenee 4-2 ylivoimaisille kärpille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2393650- 573373
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I892827Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk482646Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1122377Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352042Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012001Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva421865Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1041797Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711139