Voiko 9-5, 9-3 saabin tasapainoketjun

Voiko tasapainoketjun poistaa alakautta, ilman, että tarttee puoli konetta repiä auki?
Kuulin huhuja, että esim. poliisiautoissa ko ketjua ei olisi lainkaan, sillä se antaa hiukan lisää tehoa purkkiin. Tottako? En tiedä, kuulin vaan juttua.
2372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Voi poistaa öljypohjan irroittamalla, mutta tehoa se ei lisää.

Kyseisiä malleja, joissa on ollut ongelmia, ei ole poliisien käytössä.

Voiman lisäämiseksi ainakin turbo malleissa on muita keinoja. Omassa on n. 130-140hv ja vääntöä n.200Nm vakiota enemmän.

Äänestä
  • 9-5 farkku näyttää olevan aika tavallinen poliisiautona ruotsissa. Turboja kai kuitenkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


poistaa alakautta? kirjoitti:

Voiko tasapainoketjun poistaa alakautta, ilman, että tarttee puoli konetta repiä auki?
Kuulin huhuja, että esim. poliisiautoissa ko ketjua ei olisi lainkaan, sillä se antaa hiukan lisää tehoa purkkiin. Tottako? En tiedä, kuulin vaan juttua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu