Lintilä maksattaa YLE-tukiaiset

Lintilän (KESK) vetämä työryhmä aikoo panna televisionkatselun verolle.

Pihtiputaan mummo maksaa ASA-visiostaan saman verran kuin Fortumin Lilius.

Lilius saa samalla rahalla kuin mummo koko perheensä, kotinsa, huvilansa, purjeveneensä, autonsa, älypuhelimiensa ja lastensa asuttamien opiskelijaboksien tv-vastaanottimet.
2124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ruotsinkieliset lähetystoiminnot aiheuttaa 20 % kuluista vaikka katsojia on vain promillen luokkaa!

Äänestä

prosentuaalinen, niin mummohan katsoo ilmaiseksi.

Taas jos se on perhekohtainen, niin se on epäoikeudenmukainen niitä kohtaan, jotka eivät palvelua käytä.

Silloinhan sitä voisi periä autoveroakin niiltä, joilla ei ole autoakaan.

Minusta tuota mokomaa maksua ei tarvisi olla ollenkaan, eihän sieltä tule mitään katsottavaakaan.
Helvetin punainen koko yle.
Sieltä pitäis häätää hiiteen, kaikki poliittesella mandaatilla olevat.
Jungneri ensimmäisenä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eläkemummoilla kirjoitti:

Lintilän (KESK) vetämä työryhmä aikoo panna televisionkatselun verolle.

Pihtiputaan mummo maksaa ASA-visiostaan saman verran kuin Fortumin Lilius.

Lilius saa samalla rahalla kuin mummo koko perheensä, kotinsa, huvilansa, purjeveneensä, autonsa, älypuhelimiensa ja lastensa asuttamien opiskelijaboksien tv-vastaanottimet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu