Pitkät taputukset Joukkueelle ja kaikille KalPalaisille!
Mahtava porukka!
Upean kauden
hieno päätös
2
474
Vastaukset 2
onnentoivotukset Kalpalle ja faneille pronssimitalin johdosta. Aivan loistava juttu, olisin tietenki mielelläni nähny Kalpan finaaleissa Kärppiä vastaan, mutta onhan tämä aivan mahtava juttu näinkin. Upea nousu sieltä häntäpäästä mitalijoukkueeksi. hyvä Kalpa, hyvä Kuopio, hyvä Savo!
- Mies Keski-Suomesta
Hyvä Kalpa, vilpittömät onnittelut pronssista, hienoa, Etelä-Suomi jäi nuolemaan näppejään, toivottavasti niin käy myös Pohjois-Suomelle finaalissa.
Pronssi on voitettu mitali ja kova saavutus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372082
- 56676
- 40613
- 42490
- 62482
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne60480- 45470
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15440T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6437Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh23428