Missä moraali T.A.Mikkonen

Olen aivan järkyttynyt eilisestä Mikkosten TV ohjelmasta. Mikkoset aivopesseet omat lapsensa harhaiseen jumaluskoon. JÄRKYTTÄVÄÄ, EIKÖ USKOVAISILLA OLE MITÄÄN MORAALIA.
TÄTÄKÖ SE USKONNONVAPAUS ON, LASTEN OSALTA?

USKONNOILLE 21V IKÄRAJA JA ÄKKIÄ.




Mikkostenkin pitäisi jo tietää että jumala on satua ja höpötysträ. Todisteita ei ole.
71010
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hehhee Mikkonen jeesusteli miten ei avioliitot merkitse mitään - tehdään aviorikoksia ja muuta sontaa mutta unohtaa omat tekosensa:
päivää ennen kuin jätti x vaimonsa paistatteli lehdessä avio-onnea ja seuraavana päivänä pakkas kimpsuna ja kampsunsa ja...

Äänestä
  • Samaa yökkäilin minäkin.Ainut missä olin eilen rouvan kanssa samaa mieltä oli se että:Minkä ihmeen takia meidän Suomalaisten pitäisi pomppia maahanmuuttajien mukaan.Mennäänpäs me esim.Venäjälle.Ei siellä ole Suomeksi käännettyjä lomakkeita,eikä saa mukaansa tulkkia käydessäsi esim.hammaslääkärissä yms.Suomi kuuluu Suomalaisille ja jos maahanmuuttaja meinaa jäädä opetelkoot kielen tai menkööt kotiinsa takaisin!!!!

    Äänestä

  • Rukoilevat Mikkosten lasten pelastumisen puolesta.

    Äänestä

Hei, ei katsota koko ohjelmaa enää. Se on ainoa oikea ratkaisu. Antaa Mikkosen itse maksaa laskunsa! Ja lapset tulee vielä tulevaisuudessa "kiittämään" vanhempiaan, älkää olko huolissanne.

Äänestä
  • Kiitos järkevästä kommentistasi!

    Äänestä

  • Kiitos! kirjoitti:

    Kiitos järkevästä kommentistasi!

    Ei sitten kiinnosta vähääkään!

    Äänestä

  • Enkä aio katsoakaan kirjoitti:

    Ei sitten kiinnosta vähääkään!

    Lastensuojelun pitäisi puuttua asioihin, jos pikkuipanat kotona uhkaavat tarttua aseeseen ja ampua kaikki koulussa, tällaista luin.

    Tarhassa lapset oppivat sosiaalisen käyttäytymisen ja valmistautumisen kouluun. Mikkosten ipanat jäävät paitsi kaikkea tätä hyvää! Sääli lapsia, joiden puheista päätellen aivopesu on ollut todella rankkaa.

    Tuo pakkouskomisen vaatimus on aivan sairasta!
    Antaisivat lapsille mahdollisuuden OMAAN ajatteluun ja tehdä OMAT valintansa!

    Noille muksuille on valinnat tehty jo ennen heidän syntymäänsä. Voisin kuvitella, että tulevina vuosina tarvitaan terapiaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kauhusta kankea kirjoitti:

Olen aivan järkyttynyt eilisestä Mikkosten TV ohjelmasta. Mikkoset aivopesseet omat lapsensa harhaiseen jumaluskoon. JÄRKYTTÄVÄÄ, EIKÖ USKOVAISILLA OLE MITÄÄN MORAALIA.
TÄTÄKÖ SE USKONNONVAPAUS ON, LASTEN OSALTA?

USKONNOILLE 21V IKÄRAJA JA ÄKKIÄ.




Mikkostenkin pitäisi jo tietää että jumala on satua ja höpötysträ. Todisteita ei ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu