Poisto

Oli pakko poistaa Saara-nimimerkin aloittama "Nostetaan kissa pöydälle" -ketju koska alkoi mennä toinen toisensa syyttelemiseksi.

Kaiken kaikkiaan, jos jokainen keskittyisi itse asiaan ja keskusteltaisiin lestadiolaisuudesta ja sitä lähellä olevista asioista jättäen toinen toisemme hengellisen tilan ja hengellisyyden arvioinnin vähemmälle, kaikki viihtyisivät paremmin.

4

580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • J: Jokunen

      Eikö sheriffi voisi olla puolueeton?
      Tuolla on suuri määrä häiriköintiä.

      • Näillä lestadiolaisilla

        (joillakin), on se ikävä piirre, että kun he jäävät
        "alakynteen" keskustelussa, niin he alkavat syyttä-
        mään toista, milloin harhaoppiseksi milloin saata-
        nan hengeksi!!!!
        Heiltä puuttuu keskustelukulttuuri ja heillä on
        ainoastaan suuri tarve olla aina oikeaas ja
        näyttää se muille.
        He eivät ymmärrä, mitä on puolueettomuus!


      • teuta

        Ei uskalleta, kun puolueeton maaperä loppuu, ja häiriköinti alkaa, siitä saa varmaan saman kuin ihmisestä, mutta jos EsLesten peittoaa ei siitä yleensä kukaan ole moineskaan .

        Joe meillä on vain aiheena lestaadiolaisuus voi olla rajaus tehty, ketä se kiinnostaa ei minua ainakaan pitää olla koko skaala laidasta laitaan.


    • vain se rakentava...

      Ei rakkaudettomasti vihjaileva eikä asiattomasti syyttely, vaan oikeaan krist. tuntomerkit / Jeessuksen kästkyt pitävään / täyttävään ohajaava ja siihen vetävä, kyllä on sitä, ihan TÄYSI kristillisyyttä. Muu on sitä vähän sinnepäin nimeksi kristillisyyttä, ei Raamatun UT mukaista, Kristukseen Jeesukseen Rakkautta! Vaan aivan muuta!

      Herätyys.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3623
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2459
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      36
      2304
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2067
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1572
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1539
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      14
      1342
    8. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1302
    9. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      266
      1285
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1275
    Aihe