Poisto

Oli pakko poistaa Saara-nimimerkin aloittama "Nostetaan kissa pöydälle" -ketju koska alkoi mennä toinen toisensa syyttelemiseksi.

Kaiken kaikkiaan, jos jokainen keskittyisi itse asiaan ja keskusteltaisiin lestadiolaisuudesta ja sitä lähellä olevista asioista jättäen toinen toisemme hengellisen tilan ja hengellisyyden arvioinnin vähemmälle, kaikki viihtyisivät paremmin.

4

583

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • J: Jokunen

      Eikö sheriffi voisi olla puolueeton?
      Tuolla on suuri määrä häiriköintiä.

      • Näillä lestadiolaisilla

        (joillakin), on se ikävä piirre, että kun he jäävät
        "alakynteen" keskustelussa, niin he alkavat syyttä-
        mään toista, milloin harhaoppiseksi milloin saata-
        nan hengeksi!!!!
        Heiltä puuttuu keskustelukulttuuri ja heillä on
        ainoastaan suuri tarve olla aina oikeaas ja
        näyttää se muille.
        He eivät ymmärrä, mitä on puolueettomuus!


      • teuta

        Ei uskalleta, kun puolueeton maaperä loppuu, ja häiriköinti alkaa, siitä saa varmaan saman kuin ihmisestä, mutta jos EsLesten peittoaa ei siitä yleensä kukaan ole moineskaan .

        Joe meillä on vain aiheena lestaadiolaisuus voi olla rajaus tehty, ketä se kiinnostaa ei minua ainakaan pitää olla koko skaala laidasta laitaan.


    • vain se rakentava...

      Ei rakkaudettomasti vihjaileva eikä asiattomasti syyttely, vaan oikeaan krist. tuntomerkit / Jeessuksen kästkyt pitävään / täyttävään ohajaava ja siihen vetävä, kyllä on sitä, ihan TÄYSI kristillisyyttä. Muu on sitä vähän sinnepäin nimeksi kristillisyyttä, ei Raamatun UT mukaista, Kristukseen Jeesukseen Rakkautta! Vaan aivan muuta!

      Herätyys.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      133
      7310
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2670
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      272
      1319
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1069
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      171
      1010
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      73
      961
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      950
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      794
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      13
      773
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      761
    Aihe