Houkuttelevin puolue

Keskusta on vasta sijalla viisi houkuttelevimmista puolueista. Perussuomalaiset on jo sijalla kaksi kokoomuksen ollessa ykkösenä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200904109396129_uu.shtml

Vain yksi on ollut koko ajan nousussa
7416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

leima hälvenee roturintaman löydettyä julkisesti omat kanavansa.

Äänestä

mitä säänöt sanoo smansisältöisen kirjoituksen massapsotittamisesta?

Äänestä

syö Kepun iltapalaksi.Kepu taistelee Vasemmistoliiton ja Rkp:n kanssa kuihtuvimman puolueen asemasta.
Se oli yllätys,että Sdp oli Vihreitä houkuttelevampi.

Äänestä
  • Ei ole mikään ihme, että vihreät eivät houkuttele enää,puoluettahan ei mitenkään voi erottaa Rkp:stä.
    Samaa maata molemmat, jo ministerien nimeä myöden.
    Oikeusministeri on hallituksen huonoimpia ministereitä, Anttilan ja Pekkarisen ohella.

    Äänestä

Perussuomalaisten houkuttelevuus äänestäjien silmissä taittuu alamäkeen kesän eurovaalien myötä. Kun Timo Soini poistuu kotimaan areenoilta europarlamenttiin, puolue joutuu perusheikkoutensa eli muiden näkyvien johtohahmojen puuttumisen eteen. Ei siltä Soinilta lähdetä ulkomailta asti kysymään kommentteja päivänkohtaisiin kysymyksiin.

Vielä karumminen asia toteutuu kevään 2011 eduskuntavaaleissa. Perussuomalaisilta puuttuu valtaosasta maata ehdokkaat, jotka tavallinen kansa tuntee tai ovat vähintään mediassa esillä ja joita se arvostaa. Pari ahkeraa yleisönosastokirjoittelijaa tai klanipäärasistia voivat tietysti jossain määrin olla tunnettuja ehdokkaita mutta eivät arvostettuja.

Äänestä

..populisteja ,jotka ei pysty vastaamaan puheisiin.

Ja sen kyllä luonto hoitaa kuten monet muut samanlaiset puolueet.

Äänestä

Käsittämätöntä Perussuomalaisista jankkaamista. Haistanko täällä pelon Perussuomalaisen kannatuksen nousun johdosta samaan aikaan kun Keskustan kannatus laskee Vanhasen mukana? Kun otetaan huomioon että Perussuomalaiset ovat menestyneet juuri Keskustan ajaman holtittoman maahanmuuttopolitiikan ansiosta niin ymmärtäähän sen että keskustalaisia harmittaa.

Perussuomalaiset eivät ole sairaus vaan oire jostain muusta. Mistäköhän teidän mielestänne johtuu puolueen suuri kannatus? Oletteko tulleet sitä kertaakaan ajatelleeksi? Ja miten lähtisitte parantamaan puolueenne toimintaa niin että ihmiset äänestäisivät teitä eikä Perussuomalaisia?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_5195186 kirjoitti:

Keskusta on vasta sijalla viisi houkuttelevimmista puolueista. Perussuomalaiset on jo sijalla kaksi kokoomuksen ollessa ykkösenä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200904109396129_uu.shtml

Vain yksi on ollut koko ajan nousussa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu