Moraalinen

finaali....

Blues-Kärpät oli kuulemma se "moraalinen finaali" jossa oli muka 2 parasta joukkuetta ja jonka voittajan piti viedä mestaruus 4-0.
Kuinkas kävi?
Blues hävisi ansaitusti Kalpalle......
Kärpät on hävinnyt jo 2 finaalipeliä ja kyennyt tekemään yhden ns "helpon" vastaiskumaalin jypin verkkoon.
Tosiasiassa Kalpalle kuuluisi HOPEAMITALIT, kärpät ei niitä ansaitse.

4

226

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • antikärppä

      mutta blues iski maaleja käppyröitten verkkoon tehokkaasti, mutta eivät mahtaneet muuleille mitään, liian pienikokoisia pelaajia liikaa, käppyrät tasoitti voimalla ja blokaten väkisin. Hyvä että jypillä on tuo pelaajamateriaali riittävän fyysistä, jopa anderson pysähtyy, hienoa!

      • kärpät on rautaa

        ja ite oot homo antikärppä


      • tunnet
        kärpät on rautaa kirjoitti:

        ja ite oot homo antikärppä

        Ihmeen hyvin tunnet nuo Oulun HOMOYMPYRÄT. Taidat itse pöyriä niissä.


    • Laura1

      moraalinen finaali sikäli,että pelillinen anti oli eri luokkaa tämän kanssa.Jos tämä on tulevaisuuden suunta,taitokiekon kustannuksella,niin itken verikyyneleitä lajin nimeltä Jääkiekko-suhteen ja jätän nämä areenatkatsojana.Minua ei saanut lätkästä aikoinaan kiinnostumaan v-koodit,eikä sumppupuolustukset.Iloinen hyökkäyspeli,rohkeus,taitavat kuviot..ne veivät sydämeni.

      Lippu puolitankoon koko Suomenmaassa,jos tämä uhkakuva toteutuu,ettei taitokiekkoa kohta nähdä,vaan se tapetaan.P.Sihvosellehan se sopii,koska hänellä ei ole kuin kuivanrutisevat kaavansa,joita tutkii ja ihailee "valtakunnan ykkösanaalyytikkona."Sielu hommasta puuttuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      351
      1021
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      711
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      34
      617
    4. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      547
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      39
      522
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      513
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      315
      478
    8. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      449
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      74
      448
    10. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      431
    Aihe