Ruka Ski Bistro menopaikka SULJETTUNA???

on outoa

Nyt on pääsiäinen, ja rukan ehkä paras ja vauhdikkaana menopaikkana tunnettu/mainostettu Ski Bistro oli tänään koko päivän suljettu? ovessa oli vain iso lappu ja kyltti ulkopuolella että tänään olemme suljettu?

olimme tulleet tänne juomaan ja bilettämään, joten eipä tarvitse toiste tulla, huomenna lähdetään jo pois, joten eipä paljoa positiivista tästä päivästä, mökissä omien bileiden järjestäminen on tylsää ja vanhanaikaista, ja muutenkin tarkoituksena oli löytää "seuraa" ja tavata uusia ihmisiä mutta EI :(

9

1380

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olikoo

      tuo joku "ylläripylläri"? rukalla kaikki on mahdollista, kuten tuolihissin jumittuminen 2 tunniksi 25asteen pakkasessa, HYVÄ RUKA!

      • mahdollista elävässä

        elämässä... ollut 4,5 tuntia jumissa Ranskan Chamonix´ssä kabiinissa kolme vuotta sitten, eikä yhtään jäänyt paikasta paskanen maku, joka vuosi käyty siellä edelleen, se on se miten asiat ottaa. Tosikoilla on tässä elämässä hiton vaikeeta ja sellaisilla jotka vetää hernettä nenään asiassa kuin asiassa... oletko edes ottanut selvää miksi se Bistro oli kiinni ? Ei tästä ole montakaan vuotta kun pitkänäperjantaina ei saanut pitää tanssiravintoloita auki(ei saanut tanssia) .. jospa siellä kunnioitettiin vanhaa perinnettä tai jos sen vaikka oli vuokrannut yksityiskäyttöön joku venäläinen raharikas?? Levillä kerran oli yksi rinne kokonaan suljettu oli Private Use, jollekkin venäläiselle... Ei pidä paasata ja valittaa ennenkuin asiasta ottaa selvää. Mutta tällä palstalla ensin hutkitaan ja sitten vasta tutkitaan, malttamattoimien kakaroiden puuhaa. Ota mämmiä niin piristyt!! :)


    • VOINUT

      jäädä kämpille ryyppäämään !!

    • ...HALOO...

      sinähän olet mennyt aikaisin nukkumaan kun tollasia unia näet,bistro on kyllä ollut kokoajan auki ihan normaalisti:Ainakin minä saanut syödä siellä jokapäivä.

    • ollut?!!??

      Auki oli ihan normaalisti, bisset juotiin ja muutama salmari,, ei ollut kiinni ei :)))

      • eikä myöskään

        palvelua, ja kiinni se kyllä oli kun kävin siellä päivällä en tiedä sitten onko se nykyään joku hinttareiden homokerho?


      • Rukalainen
        eikä myöskään kirjoitti:

        palvelua, ja kiinni se kyllä oli kun kävin siellä päivällä en tiedä sitten onko se nykyään joku hinttareiden homokerho?

        Voin kuule kertoa jotta auki oli ja hauskaakin riitti.. Klo 19-20 välisenä aikana siivoustauko bändi-iltoina, silloin tosiaankin tunnin ajan kiinni.. Ja salmariakin löytyy!!


      • ollut :)))
        eikä myöskään kirjoitti:

        palvelua, ja kiinni se kyllä oli kun kävin siellä päivällä en tiedä sitten onko se nykyään joku hinttareiden homokerho?

        Se on kova paikka tunnustaa että on ollut hukassa.. ties minkä mökin ovea olet kolkutellut ;) ja oletkohan edes ollut Rukalla? Mä olen saanut Bistrossa kyllä salmaria, jägeriä, olutta ja siideria.. kuohuvaakin ja ihan pelkkää kahviakin.. sitä saa mitä tilaa, niinhän se menee. terveellisempää olis olla ilman joten oletko mitään menettänyt jos et johonkin ravintolaan ole päässyt? Ihmiset joilla on mielikuvitusta järjestävät itse itselleen ajanvietettä, ei siinä tarvita ravintolaa.


    • Anonyymi00009

      Pelkkää huonoa myös kuullut alueesta, suuntaamme viikoksi 10 Tahkolle, siellä kuulemma megaluokan bileitä Piazzalla!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      118
      1169
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1140
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      77
      611
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      9
      548
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      17
      521
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      513
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      475
    8. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      452
    9. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      451
    10. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      426
    Aihe