Kaikki hyvin ja Vaasa on edelleen Mestiskaupunki...bua hah hah!
TASOERO OLI LOPULTA
5
445
Vastaukset
- vai mitä sanotte
Sportin ääripäät: jatkoaika-->muutama sentti ylös tai alas = kirkkaat valot ja Hartwall Areenan, Elyseen, Länsiauton tai Nordiksen hienot pukukopit ja pressitilat versus Hekin, Lekin, k-vantaan, Sapkon jne..hikiset kopit ja kylmät hallit??!!!
voi varmaan syödä miestä...? - Ei tasoeroa
Ässät olisi tippunut ilman tuomariapua. Tasoero oli hämmästyttävän pieni, sitä ei ollut. Liigaa voi laajentaa lisää.
- ..dldkd
sport oli kuin pääsiäispupu auton valokiilassa
- OUJEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!
Ässät rahasti vain peleillä vähän liksaa. Viimeisessä pelissä näytti, kuinka monta maalia mestispellet saavat liigajoukkueen taakse, NOLLA!
- pojat porilaista
... kulumaan jo loppuun. Syitä yritetään löytää Vaasan huonosta jäästä, tuomareista ym. ym. Totuus on kuitenkin se, että sitten kun Ässät löysi itsestään sen verran selkärankaa, että alkoivat pelaamaan niin peliä pelattiin vain yhdessä päässä.
Tasoero oli todellinen ja jokainen joka ymmärtää jotain jääkiekosta näki tämän. Yksi esimerkki tästä oli Sportin ala-arvoinen ylivoimapeli, se pyöri vain oikealla puolella ja sielläkin tuloksettomasti laidalla ja nurkassa, helppo purkaa ja puolustaa.
Ei vain eväät riittäneet, ei joukkueella eikä faneilla, molemmat sai turpaan Porissa.
Tervemenoa tai oikeastaan pysymistä siellä Mestiksessä minne tuollainen rupusakki faneineen kuuluukin!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872896SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012095- 1121968
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä141954Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371554Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3691415- 871061