Ylen kanavilta puuttuu tekstitys??? Onks muilla samoja onkelmia Hämeen suunnalla?
misä tekstitys
haloooooooooooo
5223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olet varmaan painellut kaukon subtitle-näppäintä ja tarkastanut asetuksista, että tekstityskieleksi on valittu suomi. Jos kuva tulee boksista, nuo koskevat tietysti boksia.
Joissain tapauksissa on auttanut käynti jollain muulla kanavalla (kuin Ylen?)
boksin asetuksiin.... ensin oli mtv3 kuva hukassa (oli jollain muullakin Hämees, ko. palstalla oli viesti) ja ny on sit ylen teksitykset. On käyty muilla kanavilla ja tekstitys toimii normaalisti niillä. Hiiteen koko digi!!
kuin YLE:llä ne tekstit on kiinteästi siihen kuvaan yhdistetty, ne näkyy jos kuva näkyy. Joillain maksukanavilla (esim MTV3:n) käytetään samaa digitekstitystä kuin YLE:llä.
Jos häiriö ei ole kestänyt kauan, odottele päivä, Palauta sitten tehdasasetukset ja tee uusi kanavanhaku.
Pantii rahaa palaa ja saatii toimiva järjestelmä sekoamaan. Humaxin boxi hukkaa tekstit, mut Handan ei. Molemmat on vakio koneita, mut toinen vaan toimii ja toinen ei toimi. Analloginen näky vaikka höyrykoneella ilman vastaavii onkelmii!
toivotettu alimpaan helvettiin. Niin se vaan meillä täällä vaihtelee.