Ässillä nelinkertainen budjetti ja vain tuomareiden avustuksella säilyi nippanappa liigassa. Toivotaan että Ässät tippuu ensi vuonna eikä nouse koskaan takaisin.
Voittajia
5
440
Vastaukset
- HAH
jos siellä olis ollu asenne kohdallaan alusta asti, olis menny neljässä pelissä suoraan poikki toi sarja. vaasa liiga kartalle no voi morjes? vajaa miehisenä, junioreiden ottaessa vastuuta rampojen kehäraakkien lopettaessa uraansa pata harjasi ja viimeisessä pelissä se tasoero näkyi.. oliko sportilla 2 vaarallista hyökkäystä 60min?
- juuselanjuuso
Kyllä Suhonen toimi tyylikkäästi ei sarjan aikana kommentteja ei vastustajan herjaamista itse sai koko ajan paskaa niskaan ja lopulta voitti.Ei Tamminen kunnioita tulosta vaan väittää että parempi hävis,paras 7 sarjan?
- ÅssäJyrä
Aivoton Gay-pelle. Kaikki on vain teidän onnetonta harhaa paremmuudesta ja näkihän viineisestä pelistä varsinkin, mikä on joukkueilla tasoero. Ette Vaasan pikkuraukat vain osaa hävitä senjälkeen, kun piditti niin suurta meteliä tulevista voitoitosta. Kannattaa aina pelata ensin, eikä luulla liikoja joukkueesta ja itsestä.
- Jepjep**
Totuushan, on että eilisen peilin perusteella ei tuomaripelistä ole MITÄÄN aihetta valittaa. Näköjään vaan Tami yritti prässätä tuomareita.
- pojat porilaista
Tamminen kiroili torstain pelin jälkeen valtakunnan televisiossa, ja varoitti että lauantaina Porissa tulette näkemään TODELLA LATAUTUNEEN SPORTIN SAATANA!!!
Lupasi vielä 60 minuutin paineen joka murskaa ja jauhaa Ässät. Tuli peli, ei latautunutta Sporttia, ei Sportin painetta, 1½ minuuttia pelasivat 5-3 ylivoimaa ilman tulosta. Kyllä oli tuomarit Sporttia vastaan :)
Ainoa paine mikä näkyi kun Ässät viimein päätti vähän pelata, oli peli jota pelattiin kaksi erää yhteen maaliin, 3-0 tilanteen jälkeen ruvettiin vähän himmailemaan, homma oli hoidettu kotiin.
Porissa oli lauantaina aseeton, hampaaton lammaslauma, joka ei todellakaan kuulu liigaan.
Okei, kävi siellä myös Suomen huonoimmat fanit sikailemassa ja ottamassa turpaan. Että se siitä Vaasalaisesta jääkiekkokulttuurista!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380