Vastenmielinen Tamminen

....

Miten joku voi olla niin helvetin täynnä itteään kuin toi Tamminen? Katsokaa sitä haastetteluissakin, niin vitun ylimielinen. Mikä vitun Gretzky hän oikein luulee olevansa?

Hahah, todellisuudessa hän on vain joku Mestis-tason valmentaja jolla on potkujen Suomen ennätys hallussa. Luulis että ihmisellä on tollaisessa tilanteessa munaa kattoa itseään peiliin mutta ei. Haukutaan muita omista mokistaan kuten tossa Sport - Ässät ottelussa. VOi vittu että on naurettava ihminen.

Oli todella hienoa että nimenomaan ÄSSÄT kaato ton pellen. Sieltäkin kun tuli potkut tässä joku vuosi sitten :D

Ai niin, ja vielä se hänen lempinimi..."aurinkokuningas" ei helvetti.

5

576

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • e-pohojalaanen

      vesilasissa..aivankuin maailmanhistorian murroksesta puhuttaisiin, kun seuraa sivusta...

      Ooppera-ulvonnoisssa sama kuvio:).

      Isoja egoja - pieniä asioita !

    • Selvä peli

      Ei ollut Sportilla mitään jakoa ja Tammisen puhumasta paremmasta liikkeestä ei jäänyt mitään jäljelle kun Ässät lisä vauhtia. Kaksi erää yhteen päähän ja sittem tyypillisesti Ässälauma vähän oikaisi selkää, mutta silloinkaan Tammisen opit eivät paljoa auttaneet Sporttia.

      Ei tollainen joukkue olisi muuta ollut liigassa kuin pisteautomaatti.

    • jääkiekkoviihdettä!

      Yksi hienoimpia televisiosta tulleita pelejä tälläkaudella 60 min(todellista taistelukiekkoa).Olen ollut n.40v. jääkiekonparissa(pelaajana,pelaajan isänä ja erotuomarikortillisena toimitsijana),mutten kertaakaan ole nähnyt, noin huonoa häviäjää kuin Tami oli! Vaasa pelasi todella hyvää kiekkoa,mutta hävisi paremmalle,luulisi Tamin kaltaisen valmentajan osaavan myös hävitä!Arvostin ennen Tamia,mutta kyllä kaikki kunnioitus meni viimeisen pelin jälkeen(turpaa voi soittaa,mutta pitää myös osata hävitä).Ei,Vaasa hävinnyt tuomareille ,eikä järjestelmälle,vaan paremmille Porilaisille(ainahan se on helpompi syyttää muita,kuin katsoa peiliin).Luulisi LUUSERINKIN tietävän,että aina parempin pelannut saa kaikissa sarjoissa kotikenttä edun.Toivottavasti Tami löytää uuden lajin kolopallosta,eikä enään tule sekaantummaan Suomalaiseen jääkiekkoon(ehkä Englannissa olisi jotain valmennettavaa)!En tiedä,kuviteleekohan Tami olevansa ainoa Suomalainen joka on pelannut kiekkoa?

      • saisi

        vetää itssensä vessan pytystä alas0


      • samaa mieltä

        Urheilussa käy yleensä niin, että hävinneet selittävät. Ja Tamihan selitti. Kaikki muu oli Sportilla paremmin mutta Ässien maalivahdin Tami näki sentään paremmaksi kuin omansa. Siis siinä ainoa syy Ässien sarjassa pysymiseen, Tamin mielestä. Ja mikä halvatun sääntö määrää jäähyjen määrän samaksi molemmille joukkueille, Tami hei! Jos on potkun pari perässä niin on pakko rikkoa, niin se vaan on.

        Tami teki eilen itsestään pellen ja menetti vimeisenkin arvostuksensa jääkiekkoa seuraavien silmissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      20
      3784
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      24
      3179
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2385
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      92
      2149
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      22
      2000
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      27
      1648
    7. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      41
      1631
    8. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1512
    9. Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta

      Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava
      Luterilaisuus
      502
      1473
    10. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1424
    Aihe