Tosin kaukana Neuvostoliiton vastaavasta...
"Monet entiset neuvostoliittolaiset jääkiekkoilijat ovat kertoneet, että 1970-ja 1980-luvulla maajoukkueessa vallitsi sellainen ajatustapa, että hieno kuvio, joka päättyi tolppalaukaukseen oli tärkeämpi kuin räkämaali."
Ehkä KalPa esitti eniten tuota taidokasta syöttöpeliä klap-klap ja kiekko maaliin.
Dufvan
"punakone"...
1
181
Vastaukset
- analyydia
Dufvan pelissä taas on ajatuksena, että ei päästetä yhtään omiin, ja tehdään se 1 tarvittava räkäpomppumaali ottelussa. Keskialue tukitaan ja puolustetaan 5 miehen voimin. Ylivoimalla se 1 hyökkäysketju, joka JYP:stä löytyy, pelaa niin kauan kuin jaksaa (mieluiten koko 2 min). Loppuaika on turhaa, koska muilla pelaajilla ei ole käsiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell482318Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1461887Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.581865Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1091471- 311445
Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,551171- 691086
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.831085Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103881Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54877