KARMEA TUOMARIVIRHE!!!

VOIVITTU!!!!

Toivottavasti tämä kyseinen kaveri ei vihellä enää missään KOSKAAN!!! liian tärkeissä peleissä heittäydytään sokeaksi!!!

Aino positiivinen asia: Jypin "syömähämmäs" vip-mehupojat ihan yössä, Kärpillä alkaa taas piku ja kumppanit pelaamaan!

Tämä sarja on kaikkea muuta kuin taputeltu...Kärpät on suvereeni raksilassa jossa taito pääsee esiin = 2 voittoa tulossa, ja sinergy-ladosta haetaan ne kaksi voittoa väkisin!

tästä eteenpäin sarja Kärpille 4-0, tasoero ratkaisee, jos oikeus toteutuu!

5

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Poika pois oulusta. Ne kuse...

      Kiva kuulla katkeruuttasi.

    • peli ei ollut Oulussa

      olisi voinut käydä hieman porisemassa kyseiselle tuomarille

      • oli kyseessä

        Hieno mies on tämä Boman, kunnon kansalainen, vanhan liiton tuomarimies toisin kun se kärppäkavennuksen hyväksynyt pullamössöihminen.


      • niin. olisit

        olisit sitte kuullut ihan päätuomarilta itseltään että peli oli vihelletty poikki jo aikaisemmin. Turha sitä kiekkoa on maaliin viskoa kun peli on poikki.


    • pelillä..

      kärppien sietääkin hävitä. Kevyehkössä lamassa oltiin taas ensimmäinen erä. En ymmärrä mikä siinä on, että pitää hankkiutua todella ahtaaseen rakoon, ennekuin alkaa pelaaminen maistua.

      Mikäli kärppien peli jää tällaiselle tasolle, en soisi kärpille mestaruutta, vaikka se jollain onnekkailla osumilla ja hyvällä maalivahtipelillä
      onnistuisikin. Toivotaan, että taso nousee kärppien osalta, niin saadaan vielä seurata useampi peli huippujännittävää finaalikiekkoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      244
      3692
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      57
      3443
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      92
      2878
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      48
      2656
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      120
      2446
    6. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2062
    7. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      101
      2011
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      42
      1875
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      107
      1816
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      71
      1179
    Aihe