Tami Kärppiin

2010

Tamminen pitää saadan Kärppien valmentajaksi ensi vuonna. Tämä kausi kaatui Jypin voittoon tuomarivirheiden takia. Kaikissa peleissä tuomarit ovat ratkaisseet voiton Jypille!!!
Tami on niin paha suustaan, ettei tuomarit uskalla olla enää puolueellisia. Kärpät on kuitenkin selkeästi kovempi joukkue kuin JYP!

4

340

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tässä ihan oikea

      Tuomarivirhe!!! no olipahan ainakin viimeinen finaali missä tämä piipari viheltelee!!!!!!!

      Näin tärkeissä peleissä tuollaiset pitäisi perkele ehdottomasti tarkistaa videolta! koska tuollaisista koko ottelun luonne muuttuu kun kaveri tulee tasoihin!

      Ei epäilystäkään Kärpät vie jos oikeus toteutuu! ja mitä pirua se RD itki selvää jäähyä Japalle joka on HIEMAN kovempi jätkä kuin tämä mestiskeisari!

      • antikärppä

        5 20 olisi sille käppyrälle kuulunut joka moken päälle ajoi törkeästi!!!! Tästä pitäisi antaa käppyröille siirretty rangaistus seuraavan pelin alkuun jälkikäteen, niin oikeus toteutuisi!!!!


    • jo hävitty?

      Eli tunnustat Kärppien tappion jo tässä vaiheessa kun puhut, että kausi kaatui ja Jypi vei voiton. Ei ole luottoa omaan joukkueeseen kun tuollaisia puhuu tässä vaiheessa. Alkaa Kärppä dynastia rakoilemaan kun mennään uudelle 2010 vuosikymmenelle.
      Se tekee loppujenlopuksi hyvää teille itsellenne, että Kärpät pitää voitoista muutaman välivuoden. Alkaa ne voitotkin pikkuhiljaa kiinnostamaan ja niiden arvostus kasvamaan.

    • vuonna henkisen

      puolen ja Summanen sit sen fyysisemmän. Kyllä Kärpillä kelpaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      697
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      598
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      46
      577
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      556
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      182
      500
    Aihe