Olen Suhosen kanssa samaa mieltä, että SK ei kirjoittanut kovinkaan fiksusti pudotuspelisarjan aikana.
Urheilumedian tulee olla kotiinpäin vetävää ja puolueellista. Näin ei näköjään ajatella Porissa. Kaiken karvaiset Toivolat ja Lindholmit huutelevat rannalta kun merellä on hätä. Ei SK:n pidä antaa palstatilaa tällaiselle repivälle kritiikille silloin kun tilanne on päällä.
Kriittisen analyysin paikka on sitten myöhemmin. Nyt nähty kirjoittelu vaikeutti Äsien tilannetta. Onneksi joukkue ja valmennusjohto onistui tavoitteessaan.
SK:n kirjoittelu
3
344
Vastaukset
- eri mieltä
ole oppinut 40 vuoden aikana, että jääkiekkoon kuuluu kritiikki, jos pelit ei kulje. Ässät ja Suhonen aiheuttivat itse kritiikin pelaamalla niin huonosti ja aiheuttamalla Porissa levottomuutta. Olisivat pelanneet kunnon asenteella alusta lähtien, niin ei olisi tarvinnut itkeä eikä kokea noin vastenmielistä.
- se Suhonen
oppinut, mutta joku raja se on loanheittoonkin vedettävä. Hankalaksi se olo menisi keneltä tahansa kun tarpeeksi tulee lokaa niskaan, siitäkin huolimatta että on aikoinaan tiennyt mihin soppaan on mukaan lähtenyt kun valmentajaksi alkoi.
- pata kattilaa
Suhonen nimeää henkilöt, jotka olivat kampeamassa häntä ulos.
Sanoisin, että onneksi hän kuitenkin päätti jatkaa Ässien valmentajana. Täällä on jo monesti todettu, että kauden loppua lukuunottamatta lopputulema on positiivinen.
Tuo SK:n Laiho minua ihmetyttää. Äijä käyttää median puhevaltaa toimimalla kuin pahainen juoruämmä. Hän antaa jutuissaan ymmärtää olevansa jonkin sortin sisäpiirin sanansaattaja. Ei eettisesti kestävää työtä tekevä journalisti toimi tuolla tavalla.
Annan Laiholle ilmaisen ohjeen. Pyri kehittämään kokonaisnäkemystäsi lajista, josta kirjoitat. Punnitut ja perustellut näkökulmat saavat aina osakseen huomiota. Siten voit saavuttaa aitoa ammatillista kunnioitusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san3153694Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322038Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.451664- 921584
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1011344- 1451205
- 811084
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1001080Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja87814Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61787