Ylin auktoriteetti

Ylin auktoriteetti kaikessa on Raamattu. Tappiokseen Suomi hylkää Jumalan Sanaa.
Ikuiseksi tappiokseen jopa?
157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Senkö verran tet lantalaiset läpit vielähi annatta arvon muillen ihmishillen?
Että julistatta ommaa erinommaisuuttanna?
Saisitta hävetä! Maaailmasa on nii palio muitahi uskovia ko tet, emmäkä metkhän julista omiamma. Saatta pittää uskonna ja uskua nii palajo ko tahotta, mutta jos että tulis muita tuomithenman?
vai vielä ikkuiseksi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raamattu kirjoitti:

Ylin auktoriteetti kaikessa on Raamattu. Tappiokseen Suomi hylkää Jumalan Sanaa.
Ikuiseksi tappiokseen jopa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu