Miten selitätte kansanedustaja Tiusanen asiakirjasaatioikeuden mitätöinnin Kotkassa? Olette kansanedutaja ja EU-vaaliehdokas!
Nyt tiukka keskusteluavaus asiasta. Mitä Kotkan vaikutusvaltaisin poliitikko aikoo tehdä asian hyväksi, että perussuomalaiset saavat valtuustoaloitteessa mainitut asiakirjat kansalaiselle, kun ne kuuluvat hänelle?
Vai onko Kotka poikkeustapaus EU-lainsäädännön suhteen?
Nyt tiukka keskusteluavaus asiasta. Mitä Kotkan vaikutusvaltaisin poliitikko aikoo tehdä asian hyväksi, että perussuomalaiset saavat valtuustoaloitteessa mainitut asiakirjat kansalaiselle, kun ne kuuluvat hänelle?
Vai onko Kotka poikkeustapaus EU-lainsäädännön suhteen?
Vastaukset 8
Vanhimmat
nostaa eikä sahaa omaa oksaansa.
Jaahas, pitäiskö tuokin alkaa selvittämään? Tiusanen tunnetusti monessa mukana, elikkä tietääkö kukaan onko kytköksiä? Selvitettävä ennen vaalia jos on?!
ETTEI VAAN LÖYDY S-DYNASTIA-AIHETTA!
Ei käsittääkseni ehdi enää tekemään lääkärintöitä.Niinkuin ei Alatalokaan soittohommia,eikä P.Salovaarakaan juonna enää varmastikaan koko kesää Radio novalla.Kansanedustus on ykkössijalla.
Suomi lähialueineen.
Herää kyllä kysymys mihin he tarvitsevat maata kaiken kaikkiaan lähes 50 hehtaaria ?
Maallikko kirjoittaa:
14. maaliskuuta 2009 kello 2.06
KARI HASSISELLA on oudot puheet. Silloin kun tämä sairaanhoitopiiri siirsi nimellishintaan tytäryhtiölleen verovaroin hankittua kuntalaisten omaisuutta, niin oliko hallitus tietoinen sairaanhoitopiirin tytäryhtiöstä ja nimellisestä kaupasta? Jotain hyvin, hyvin erikoista ja omituista tässä Hassisen sanomisissa on ja tulee heti mieleen keillä kaikilla on kytkennät mihinkin. Jopa petos sana vilahtaa mielessä.
Muutenkin tuntuu, että suomalaisuudesta on jo vuosikymmenten ajan puuttunut oman ympäristönsä ja maansa arvostaminen mukaanlukien oman kansan. Globaalisuus on aika turvatonta, jos ei käsitetä, että sekin koostuu yhteisöistä, maista, kansakunnista erilaisine kulttuureineen, eikä koskaan vielä olla onnistuttu yhdistämään ilman sotia ja pakkoa. Käykö se nyt moraalia vailla olevan markkinatalouden voimin? Epäillä sopii, ei ainakaan ilman jonkinlaista kaaosta onhan tämä finanssikriisi siitä jo oiva esimerkki.
Pöytäkirjojen kertomaa kirjoittaa:
14. maaliskuuta 2009 kello 10.55
Alla olevista nettilinkeistä on katsottavissa pöytäkirjat Laajakosken omaisuuden käsittelystä. Voitte katsoa ja päätellä onko tämä julkisten yhteisöjen hyvää talouden ja omaisuuden hoitoa?
1. Ongelmana on ollut kohteiden rakennusten ja rakenteiden liian suuri poistamaton kirjanpitoarvo noin 7 miljoonaa euroa. Se on aiheuttanut vuosittain poistojen kautta noin 0,5 Me laskennallisen vuosikustannuksen.
Sen oikaiseminen on hoidettu normaalilla omaisuuden alaskirjauksella.
2. Seuraavassa vaiheessa koko omaisuusmassa maa-alueineen on siirretty nimellisellä hinnalla 0,1 Me Kastek Oy:lle. Kuitenkin omaisuuden arvo on ollut huomattavasti suurempi kuin 0,1 Me, eli Sairaanhoitopiirin omaisuus on lahjoitettu vapaasti edelleen myytäväksi.
Mitä varten? Miksi sairaanhoitopiiri ei ollut kiinnostunut edes mahdollisesta 1,4 meurin myyntitulosta?
www.kymshp.fi/poytak/uploads/1201367492291_poytakirja_10_2006.pdf
www.kymshp.fi/poytak/uploads/1201367907393_2_2007.pdf
teilläkö onnettomilla perussuomalaiset ratsastaa vaalivoittoon. Kyllä on ollut tiedossa että Persujen äänestäjä joukko koostuu näistä heikon koulusivistyksen saaneista ihmisistä. Tämäkin aloittaja jos olisi normaali kansalainen kysyisi Tiusaselta itseltään eikä puskista nyykisi. tule seuraavan kerran torille kun Tiusanen on siellä, saat vastauksen suoraan kysymykseesi. mutta epäilen ettei sinusta ole siihen.
Jos muita kuulijoita ympärillä, on hissukseen!
se STASIn kyylä Max mihinkään vastaa.
Oppinut aiemasta DDR toiminnastaan, ettei vastaa mitään julkisesti. Tuuppaa soppatykillä henaria ns. huonompiosaisille, millä kalastelee äänet.