Lopettakaa se itkeminen ja tekosyiden keksiminen. Eiköhän sitä menestystä ole jo teille tullut niin koittakaa nyt hieman kestää sitä tappiotakin
3-0
Jypille
2249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Häviäminen ei koskaan tunnu hyvältä. Kärppien kannattajana on myös tottunut menestykseen viime vuosina, joten tilanne 0-3 on shokkihoitoa.
Monella on ehkä ajatuksena, että olisi kiva päästä harvojen ja valittujen triplakerhoon (TPS, Tappara) mestaruuksissa. Siihen olisi nyt ainutlaatuinen tilaisuus, joka ei välttämättä enää toistu. Muutoin kyllä tavallaan olisikin jo muidenkin aika voittaa, mutta eihän sitä nyt oman joukkueen tappiota koskaan toivo.
JYP oli ensimmäisessä ottelissa selkeästi parempi. Toisessa ottelussa jäi harmittamaan, ettei Kärppien kovaa työtä palkittu. Mutta mitään väärää siinä ei tapahtunut, joskus pomppii. Nyt kolmannesta ottelusta jäi sitten ihan paska maku suuhun hylätyn maalin vuoksi. Sen vuoksi on hieman vaikea sulattaa eilistä.
Mitä sitten vaikka on tullut menestystä? Miksi teidän pitää siitä aina niin vihasia olla?!
Kärpät on ollu vaan yksinkertaisesti paras joukkue..se syynä menestykseen.
Lopettakaa te itse se itkeminen siitä menestyksestä..ei niitä kultamitaleja jaeta vuoronumeroilla vaan ne pitää voittaa.