tehdä kyllä musavideon kuuntelijoiden iloksi. Jotain erilaista kuin Arin soolo videot. Vaikka mä kyllä pidin siitä TKF videosta.:)
Amoral
sais.......
15816
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mä olen kanssa sitä mieltä, että nyt musavideo tähän samaan saumaan levynjulkaisun kanssa. Eipä noista tiedä, vaikka oliskin jo tehneet, ne on olleet niin salaperäisiä koko ajan.
Montakos videoo ja sinkkua ne yleensä on julkaisseet yhdeltä levyltä? Mulla ei ole tietoa, kun en ole niitä aiemmin seuraillut.
tee, niin on ollut edellistenkin levyjen kohdalla. Kysymys kuuluukin mistä biisistä. Toinen sinkkujulkaisu voisi hyvin olla Vivid sen hittiainesten vuoksi, joten voisi olettaa että siitä duunataan videokin. Nämä aiemmat Amo-videot on ollu sitä standardia jätkät meuhkaa lavalla -meininkiä (Decrowningissa ajettiin autoakin) mutta nyt saattaa tulla erilaista lähestymistapaa. Mene ja tiedä.
Musiikin ja videon ohella odottelen myös promokuvia, joilta sopii odottaa paljon ainakin sen ekan perusteella. Saas nähä mitä häikäiseviä kuteita ja poseja sinne levyn kansilehtiin on tallennettu :)
On käynyt mielessä tuo musavideo. Toivottavasti ja sopivasti levyn julkaisun yhteyteen saataisiin uusi single ja siitä samantien video.
Arin otsikoihin!
vissiin päässyt otsikoihin, mut tääl ei kyl olla kiinnostuneita SUN videoitas. tehtaile niitä vaan iskäs kanssa omaksi iloksenne niinku tähänki asti;D
homoksi jo niin kauan, ettei sillä ole enää mitään sensaatioarvoa. Ja eikös nuo oikeat julkihomot ole jo pelanneet tämän pakan loppuun.
se huomio tulee saada
hyvä musiikkivideo mitään haittaisi. :)
iljettää...
Taas täällä jauhetaan urakalla paskaa. Alkaa iljettää itse kullakin.
Täällä pelätään kollektiivisesti, että levy-yhtiö teetättää jossain halvassa nyrkkipajassa jonkun seksi- ja saatanavideon, johon liittyy runsaasti tahatonta komiikkaa. Vaarana on, että Koivusen laiha, liljanvalkea ruumis toimii taiteellisena innoituksen lähteenä väärään suuntaan jollakin video-ohjaajanplantulla. Jonkunmoinen kansanliike pitäis saada pystyyn, jotta tämä skenaario ei pääse toteutumaan ja pändin jätkät ei munaa totaalisesti itteensä.
päivän nauruista. Koivusen hengen voitto aineesta -ruumis ei toimi innoituksen lähteenä kenellekään muulle kuin niille ariuskovaisille naisfaneille siellä forkalla, mutta sua se tuntuu innoittavan vaikka mihin visioihin... taidatkin olla niitä forkkalaisia.
Mun puolesta saisivat tehdäkin seksi ja saatana -videon, mutta jollain epätavallisella toteutuksella. Esim. niin ettei seksistä tai saatanasta näkyisi vilaustakaan vaan kaikki olisi puhtaan valkeaa ja jätkät siveästi valkoisissa nahkarotseissa. Ainut seksiin viittaava seikka olisi Arin promokuvasta tuttu Hustler-paita.
ei wois ees musaa duunailla saati sit esittää. kaikki raskaampi musahan on wisuaalisest aika sirkust jos tarkkaan ajattelee mut ei se miteskään häiritse asiaa ku se kuuluu siihen. hoho joku seksii saatanan kera-wideon duunaminen kellarin kätköis ois warmaan hubaa;))) sellanen ku klux klan -toteutus eli ei tietoo ketä kyseisiin kekkereihin osallistuu ois tietty hauska idea.
puikoissa. Sun kollektiivinen taitaa olla sun housuissas. Pidä se vaan siellä niin kaikki on hyvin.
reseptil ku aiemmat. mitään autosistumisii ei kyl kaipaa eikä synkkäilyy mut sitä tuskin tuleekaan ku linja on energisempi. witust wois olla waloo ja walkost waihteeks niin et menninkäisten silmiin sattuu ;))))