näyttee pahasti siltä notta karkaapi tuo poijannulikka jyväskyllään. mutta kae se sieltä kotio ossaa ens kevväänä. en uso kärppien ennää tuosta nouseva. ens pelin ne voettaa että jyppi saapi juhlat kotio. on ne lipputulotki senverta suuret että kannattoo hävitä yks peli.
sanokee mun sanonee. ristuksen prkl...
näyttääpi
pahasti siltä...
2
253
Vastaukset
- vuonna
se matkaa Jyväskylästä Kuopioon...
- sfsdfggg
junttisavolaisten tähdenlento jäi kauden mittaiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot553550Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe322959- 282614
- 762554
- 182241
- 522232
- 561901
- 581716
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111613- 131525