Liberalismissa ei kauppiaita voida kieltää tai rankaista (esim korkeammilla palkoilla) pitämään kauppoja kiinni uskonnollisina tai ateistisina juhlapyhinä. Virastot toimivat niiden johdon määrittelemillä työajoilla, mutta niissäkään ei erityisesti kunnioiteta mitään uskontoa tai ateismia. Kaikki juhlapyhät ja sunnuntait on vapautettava normaaleiksi työpäiviksi, ja ihmiset pitävät juhlapyhiään silloin kun se sopii heidän uskonnolliseen tai vakaumukselliseen agendaansa.
Ihmisillä ei tarvitse olla yhteinäistä käsitystä kaikista uskonnollisista/vakaumuksellisita asioista, eikä samoja juhlapyhiä.
Sunnuntai ja juhlapyhät pois
3
839
Vastaukset
- tärkeämpää
Horisette jostain kuvitteellisesta liberaalisesta ihannevaltakunnasta joka sijaitsee jossain pilven päällä, samaan aikaan kun ihmisiltä loppuu Suomessakin työ, leipä, rahat ja terveys. Jumalauta miettikää nyt meidän muiden kanssa todellisen maailman todellisia ongelmia välillä, kun kerran olette niin pirun älykkäitä mielestänne.
- Hormet
Sehän oli ihan selvä trolli. Ei kukaan noin oikeasti ajattele.
- liberaalitfi
Hormet kirjoitti:
Sehän oli ihan selvä trolli. Ei kukaan noin oikeasti ajattele.
Kauppojen, ravintoloiden, apteekkien, pankkien ja muiden liikkeiden aukioloajat tulee vapauttaa sääntelystä. Alkoholin ja itsehoitolääkkeiden myynti päivittäistavarakaupoissa on sallittava, ravintoloiden anniskelulupien mielivaltaisesta harkinnanvaraisuudesta on luovuttava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996592KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3666166Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603043Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112514Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082165- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341315- 731237