(rakastunut) leijona nainen,&neitsyt mies

hunaluna

Olemme seurustelleet neitsyt miehen kanssa reilut 5 tai 6 kk. Pidän hänen ns. epäkohdista. En tiedä mitä hän minussa pitää. Hän sanoo että täytyy olla itsevarma, ja niin olenkin. Olen kuullut että neitsyt mies valitsee mieluummin mielenkiintoisen naisen ja täytyy myöntää että olen hieman erikoinen.

Kokemuksia?

Hän on erittäin huomaavainen ja suorapuheinen, luotettava mutta hätäilee paljon ja vaatii itseltään paljon. Hän pitää minut maan pinnalla ja haastaa minut. Näen tulevaisuuden hänen kanssaan, mutta meillä on eri mielipiteitä uskonnosta. Siis, melkein täysin erilaiset, vaikka hän on avoin minun oudoille uskomuksilleni. Voiko suhde kestää, täytyykö minun jossain vaiheessa olla normaali ja naismaisempi ja käyttää korkkareita? Joskus mies yrittää ns. muokata minua, ja menen kyllä mukaan aika usein. Ei hyvä. Sitten mies kertoo että täytyy olla oma itsensä ja pistää hanttiin!

Sanoin muuten kerran rakastavani häntä, ja hän on kyllä kirjoittanut minulle kirjeessä, että taitaa olla rakastunut. Mitä toi ny meinaa? Mä olen ainakin ihan lätkässä, vaikka esitän kovaa ja itsenäistä.

1

770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neitsytmiehen kanssa 14 vuotta

      Lueppa vastaukseni liittyen Varokaa Neitsytmiehiä - keskustelussa. Tiukkaa on tehnyt viimeiset 3 vuotta, sitä ennen en voi valittaa... Leijona-nainen:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1349
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      66
      1134
    3. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      207
      1126
    4. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      191
      1115
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1029
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      983
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      896
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      125
      840
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      778
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      755
    Aihe