Olemme seurustelleet neitsyt miehen kanssa reilut 5 tai 6 kk. Pidän hänen ns. epäkohdista. En tiedä mitä hän minussa pitää. Hän sanoo että täytyy olla itsevarma, ja niin olenkin. Olen kuullut että neitsyt mies valitsee mieluummin mielenkiintoisen naisen ja täytyy myöntää että olen hieman erikoinen.
Kokemuksia?
Hän on erittäin huomaavainen ja suorapuheinen, luotettava mutta hätäilee paljon ja vaatii itseltään paljon. Hän pitää minut maan pinnalla ja haastaa minut. Näen tulevaisuuden hänen kanssaan, mutta meillä on eri mielipiteitä uskonnosta. Siis, melkein täysin erilaiset, vaikka hän on avoin minun oudoille uskomuksilleni. Voiko suhde kestää, täytyykö minun jossain vaiheessa olla normaali ja naismaisempi ja käyttää korkkareita? Joskus mies yrittää ns. muokata minua, ja menen kyllä mukaan aika usein. Ei hyvä. Sitten mies kertoo että täytyy olla oma itsensä ja pistää hanttiin!
Sanoin muuten kerran rakastavani häntä, ja hän on kyllä kirjoittanut minulle kirjeessä, että taitaa olla rakastunut. Mitä toi ny meinaa? Mä olen ainakin ihan lätkässä, vaikka esitän kovaa ja itsenäistä.
(rakastunut) leijona nainen,&neitsyt mies
hunaluna
1
825
Vastaukset
- neitsytmiehen kanssa 14 vuotta
Lueppa vastaukseni liittyen Varokaa Neitsytmiehiä - keskustelussa. Tiukkaa on tehnyt viimeiset 3 vuotta, sitä ennen en voi valittaa... Leijona-nainen:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2624606Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1323003Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit432776Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?751749Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061604Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281493- 581351
- 931245
- 471129
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121128