Ylimielisyyden

lyhyt historia:

Toisekseen pidän Kärppiä kovimpana ja tasaisimpana joukkueena etenkin henkisesti, joten mestaruuteen vaaditaan mielestäni Kärppien kaataminen. En siis nosta mestaruuden arvoa niin korkealle, mikäli sen voittaa joukkue, jonka ei tarvinnut kohdata Kärppiä.

Jypistä tai Kalpasta ei tule mestaria. Blues ja Kärpät ovat tasaisempia ja kokeneempia.

Kärpillä kaikkien aikojen helpoin finaalivastus.

Hohhoijaa kyllä tämä sarja tulee olemaan helppo Kärpille

Jypykät antakaa nyt edes jonkinlainen vastus, yrittäkää edes pelata.

Sisäsiittoinen jyväskyläläinen taas vauhdissa. Käyhän pannen siskoos välillä jos tulisit paremmalle mielelle.

Jyväskylän ruotsalaiskiekkoa pelaavat rehupuntit eivät onnistu huomenna Dufvan peruuttelutaktiikalla selättämään Kärppiä!

Pohojosesta tuulee taas, ja kylymästi! Kärppälauma vie ja Jyväshyvän pallopojat vikisee. Veikkaan 1-7 Oululaisille.

Ei ole koskaan noin selvästi altavastaaja ottanut säkävoittoa finaaleissa. Kärpät oli ylivoimainen ja selvästi parempi.

Totuus on että jyppi PELAA paskaa peliä ja se on de fakta! tuollaista peruuttelu-pitkäkiekko paskaa ei olla aikoihin nähty!

tästä eteenpäin sarja Kärpille 4-0, tasoero ratkaisee, jos oikeus toteutuu!

8

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jfeivfdx

      totuus on, että jypin peli on paskaa vain katsojien silmissä, mutta kun voittoa haetaan, niin se on ollut äärettömän tehokasta. kärpät ei ole mikään ylivoimainen, koska tehdyt maalit ratkaisee ja niitä jyp on tehnyt joka pelissä enemmän tähän asti, joten jyp on ylivoimainen. mutta toivottavasti kärpät vielä kääntää sarjan itselleen. nyt siihen on vielä mahdollisuus.

    • päihitämme jyppiläiset

      Kärppäfaneilla on pitkä ylimielisyyden historia, sieltä 2000-luvun alkupuolelta ellei jo 80-luvulta asti. Ei ole ollut paljon varaa olla ylimielisiä JYP-faneilla paria kautta lukuunottamatta. Olen ylpeä tästä vahvuudesta ylimielisyydessä.

    • Jappelipee

      Jos vertailee viime vuosien finaaleihin, niin esitys on surkea, varsinkin Jypillä. Tolla kakkapuolustuspitkädufvaihmekommentitmeidänpelaajiakiusataan. Ei sellaista huippufiiliksiä, vaikka tasaset pelit on ollut. Blues ja Jokerit pelasivat sentään yleisöön menevää kiekkoa. Terve menoa mestaruus vaikka Jypille, tsekin ja ruottin sekoitus. Sen haluaisin kyllä vielä nähdä, millainen pelityyli olisi jos Kärpät johtaisi parilla kolmella maalilla. Taitaa olla toiveajattelua.---

      • yleisöön menevää

        Tosiaan, Jokerithan teki liigassa kolmanneksi vähiten maaleja; Jyp kolmanneksi eniten. Jokereiden pelit varmaan yleisön mieleen kun maalisuhde oli 134-132; olihan siinä jännitystä.


      • oulussa

        katkeraa tilitystä jälleen kerran tylsästä pelityylistä, kun on oma suosikjki jäänyt jalkoihin...heh. Joillekin se vaan ottaa liian koville, kun Kärpäset ei pärjääkään.

        JYP on tämän kauden paras joukkue, ei kahta sanaa. JYP ansaitsee mestaruutensa. Nielkää se kuin miehet. Lopettakaa säälittävä tilitys !


      • Jappelipee
        oulussa kirjoitti:

        katkeraa tilitystä jälleen kerran tylsästä pelityylistä, kun on oma suosikjki jäänyt jalkoihin...heh. Joillekin se vaan ottaa liian koville, kun Kärpäset ei pärjääkään.

        JYP on tämän kauden paras joukkue, ei kahta sanaa. JYP ansaitsee mestaruutensa. Nielkää se kuin miehet. Lopettakaa säälittävä tilitys !

        Lueppas, kannatanko Kärppiä? Ei *''! Jokereista tarkoitin viime vuosina kun pelasivat finaaleissa, en tänä vuonna. Opetelkaa kiitos lukemaan.


      • siinähän...
        yleisöön menevää kirjoitti:

        Tosiaan, Jokerithan teki liigassa kolmanneksi vähiten maaleja; Jyp kolmanneksi eniten. Jokereiden pelit varmaan yleisön mieleen kun maalisuhde oli 134-132; olihan siinä jännitystä.

        puhuttiin VIIME VUODEN finaaleista!


    • Erno33

      Onpa poju pihalla kuvioista...on varmaan syntynyt Turussa...käyhän antamassa poroillesi jäkälää...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      77
      2981
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1261
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      161
      1143
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1020
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      951
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      309
      925
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      809
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      805
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      122
      803
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      91
      773
    Aihe