Kertokaahan Ässä-fanit

Arto Tku

että miten juhlitte noin riehakkaasti jotain liigakarsinnan voittoa? Alas on teidänkin seura vajonnut, pari vuotta sitten Suomen kärki seuroja ja tällä kaudella ette saaneet aikaiseksi mitään. Ja oli vain senteistä kiinni etteikö teidän kausi päättynyt siihen että pelaisitte mestiksessä ensi kaudella. Tuossa vaiheessa jos/kun joutuu pelaamaan aivan tosissaan liiga paikasta mestis seuraa vastaan, jonka pelaajabudjetti on paljon pienempi, kuin teidän, niin ei luulisi olevan paljon juhlimista? Saatika että siitä kannattaisi alkaa isommin huutelemaan? Kannattaisi teidänkin seurassa katsoa peiliin ja tehdä isoja asioita, ettei ensi kaudella ole sama karsinta edessä. Ja jos totta puhutaan, niin Sportilla oli todella menestyksekäs kausi, Ässien kaudesta ei todellakaan voi sanoa samaa.

16

935

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hämeestä pläjähtää

      vituttaako vai vituttaako oikein kovasti? Onhan se liigapaikka sentää liigapaikka. Heh heh ottako noin koville? Ei ole Vaasasta liigakaupungiksi koskaan, sorry vain. Karheeta on siellä päin heh heh heh heh! Onnea Ässät ja Pori, teillä on sentäs pitkä menestykäs liigahistoria. Hienoa että säilyitte!

      • Arto Tku

        vastaan lyhyesti että, ei, en ole Sport-fani. Mutta olisiko oikeasti aika avata silmät ja pudottautua takaisin maanpinnalle sieltä pilvistä. Muuten teidän ensi kausi ei todellakaan näytä hyvältä. Ässistä pitäisi saada ensimmäisenä Suhonen ulos, jos meinaatte edes jotenkin menestyä. Eiköhän se tullu jo kuluneella kaudella nähtyä, että hän ei ole voittaja valmentaja?


      • ihmettä
        Arto Tku kirjoitti:

        vastaan lyhyesti että, ei, en ole Sport-fani. Mutta olisiko oikeasti aika avata silmät ja pudottautua takaisin maanpinnalle sieltä pilvistä. Muuten teidän ensi kausi ei todellakaan näytä hyvältä. Ässistä pitäisi saada ensimmäisenä Suhonen ulos, jos meinaatte edes jotenkin menestyä. Eiköhän se tullu jo kuluneella kaudella nähtyä, että hän ei ole voittaja valmentaja?

        häviskö ässät viimisen ;)

        minusta ne voitti, mites tku:ssa kävi viimisessä ;)


      • Arto Tku
        ihmettä kirjoitti:

        häviskö ässät viimisen ;)

        minusta ne voitti, mites tku:ssa kävi viimisessä ;)

        mestiksen voittajalla ja sm-liigan voittajallahan ei ole mitään eroa? :D


    • Ape vei eteenpäin

      Silloin kun Suhonen tuli valkuksi, hän totesi, että Ässissä palataan perusasioiden äärelle. Näin on tehtykin. Valmennuksen taso on noussut ja perusjääkiekko: fyysinen kunto, nopeus ja taito on keskiössä.
      Nuoret pelaajat ovat saaneet isompaa roolia ja jos Ässissä maltetaan tehdä asioita kärsivällisesti ja pitkäjänteisesti niin tuloksia nähdään 2-3 vuoden kuluessa.

      Ei tää näytä ollenkaan huonolta tää tilanne.

    • saadaan 8. sija...

      että on aito aihe juhlia, vai mitä turku ?

    • 4560

      HAH-HAA!!!!!!Ei TPS:kään nyt niin erikoisesti ole pelannut.Tyypillistä kakaroiden vikinää.Lastantarhan hiekkalaatikolle vaan takaisin,sanko ja pieni sininen lapio mukaan.
      Tepsin meriitit on siinä,että se on saanut Jortikan posket paksuuntumaan,siinä kaikki.
      P.S.,kun Suomi on kipeä,Turkuun laitetaan suppo.

      • burilainen

        TPS:n meriitit ovat moninkertaiset borin sässäreihin verrattuna. Laske pelkästään mestaruudet, jos osaat. Ja kumpikos porukka se melkein tippui liigasta?


      • Arto Tku

        jossakin vaiheessa niin sanonut, että tepsi olisi pelannut hyvin tällä kaudella? :)


    • kielellä

      Siis vasalaiselle omalla urheilukielellä:

      Ässät painii eri sarjassa kuin spot.

      vasalaisille arvoitus: vituttaako?

      T: umpiLukkofani Raumalta

      • kirjoittama

        Kirjoitusvirheet paljastivat kirjoittajan olevan borista. Sieltähän ne tyhmät ja työttömät hitsarit tulevat.


    • Katso totuutta silmään

      ollut, häviöitä tuli jopa Kotkalaisille joka taisi tippua, Joensuu vei välillä mennen tullen.
      Vaivoin voitti sarjan.

      • Arto Tku

        Niin mikä ei ollut selvää?


      • olemassa...
        Arto Tku kirjoitti:

        Niin mikä ei ollut selvää?

        on muuten epäselvää vieläkin.


      • Arto Tku
        olemassa... kirjoitti:

        on muuten epäselvää vieläkin.

        se kait lienee jokaisen jääkiekkoa seuraavan tiedossa...


      • Arto Tku kirjoitti:

        se kait lienee jokaisen jääkiekkoa seuraavan tiedossa...

        Olisi pelkästään liigan etu jos turkulaiset saataisiin pois liiga kartalta ja suomalaisten etu, kun saataisiin Turku ja Ahvenanmaa pois suomen kartalta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2239
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1629
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe