Kertokaahan Ässä-fanit

Arto Tku

että miten juhlitte noin riehakkaasti jotain liigakarsinnan voittoa? Alas on teidänkin seura vajonnut, pari vuotta sitten Suomen kärki seuroja ja tällä kaudella ette saaneet aikaiseksi mitään. Ja oli vain senteistä kiinni etteikö teidän kausi päättynyt siihen että pelaisitte mestiksessä ensi kaudella. Tuossa vaiheessa jos/kun joutuu pelaamaan aivan tosissaan liiga paikasta mestis seuraa vastaan, jonka pelaajabudjetti on paljon pienempi, kuin teidän, niin ei luulisi olevan paljon juhlimista? Saatika että siitä kannattaisi alkaa isommin huutelemaan? Kannattaisi teidänkin seurassa katsoa peiliin ja tehdä isoja asioita, ettei ensi kaudella ole sama karsinta edessä. Ja jos totta puhutaan, niin Sportilla oli todella menestyksekäs kausi, Ässien kaudesta ei todellakaan voi sanoa samaa.

16

920

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hämeestä pläjähtää

      vituttaako vai vituttaako oikein kovasti? Onhan se liigapaikka sentää liigapaikka. Heh heh ottako noin koville? Ei ole Vaasasta liigakaupungiksi koskaan, sorry vain. Karheeta on siellä päin heh heh heh heh! Onnea Ässät ja Pori, teillä on sentäs pitkä menestykäs liigahistoria. Hienoa että säilyitte!

      • Arto Tku

        vastaan lyhyesti että, ei, en ole Sport-fani. Mutta olisiko oikeasti aika avata silmät ja pudottautua takaisin maanpinnalle sieltä pilvistä. Muuten teidän ensi kausi ei todellakaan näytä hyvältä. Ässistä pitäisi saada ensimmäisenä Suhonen ulos, jos meinaatte edes jotenkin menestyä. Eiköhän se tullu jo kuluneella kaudella nähtyä, että hän ei ole voittaja valmentaja?


      • ihmettä
        Arto Tku kirjoitti:

        vastaan lyhyesti että, ei, en ole Sport-fani. Mutta olisiko oikeasti aika avata silmät ja pudottautua takaisin maanpinnalle sieltä pilvistä. Muuten teidän ensi kausi ei todellakaan näytä hyvältä. Ässistä pitäisi saada ensimmäisenä Suhonen ulos, jos meinaatte edes jotenkin menestyä. Eiköhän se tullu jo kuluneella kaudella nähtyä, että hän ei ole voittaja valmentaja?

        häviskö ässät viimisen ;)

        minusta ne voitti, mites tku:ssa kävi viimisessä ;)


      • Arto Tku
        ihmettä kirjoitti:

        häviskö ässät viimisen ;)

        minusta ne voitti, mites tku:ssa kävi viimisessä ;)

        mestiksen voittajalla ja sm-liigan voittajallahan ei ole mitään eroa? :D


    • Ape vei eteenpäin

      Silloin kun Suhonen tuli valkuksi, hän totesi, että Ässissä palataan perusasioiden äärelle. Näin on tehtykin. Valmennuksen taso on noussut ja perusjääkiekko: fyysinen kunto, nopeus ja taito on keskiössä.
      Nuoret pelaajat ovat saaneet isompaa roolia ja jos Ässissä maltetaan tehdä asioita kärsivällisesti ja pitkäjänteisesti niin tuloksia nähdään 2-3 vuoden kuluessa.

      Ei tää näytä ollenkaan huonolta tää tilanne.

    • saadaan 8. sija...

      että on aito aihe juhlia, vai mitä turku ?

    • 4560

      HAH-HAA!!!!!!Ei TPS:kään nyt niin erikoisesti ole pelannut.Tyypillistä kakaroiden vikinää.Lastantarhan hiekkalaatikolle vaan takaisin,sanko ja pieni sininen lapio mukaan.
      Tepsin meriitit on siinä,että se on saanut Jortikan posket paksuuntumaan,siinä kaikki.
      P.S.,kun Suomi on kipeä,Turkuun laitetaan suppo.

      • burilainen

        TPS:n meriitit ovat moninkertaiset borin sässäreihin verrattuna. Laske pelkästään mestaruudet, jos osaat. Ja kumpikos porukka se melkein tippui liigasta?


      • Arto Tku

        jossakin vaiheessa niin sanonut, että tepsi olisi pelannut hyvin tällä kaudella? :)


    • kielellä

      Siis vasalaiselle omalla urheilukielellä:

      Ässät painii eri sarjassa kuin spot.

      vasalaisille arvoitus: vituttaako?

      T: umpiLukkofani Raumalta

      • kirjoittama

        Kirjoitusvirheet paljastivat kirjoittajan olevan borista. Sieltähän ne tyhmät ja työttömät hitsarit tulevat.


    • Katso totuutta silmään

      ollut, häviöitä tuli jopa Kotkalaisille joka taisi tippua, Joensuu vei välillä mennen tullen.
      Vaivoin voitti sarjan.

      • Arto Tku

        Niin mikä ei ollut selvää?


      • olemassa...
        Arto Tku kirjoitti:

        Niin mikä ei ollut selvää?

        on muuten epäselvää vieläkin.


      • Arto Tku
        olemassa... kirjoitti:

        on muuten epäselvää vieläkin.

        se kait lienee jokaisen jääkiekkoa seuraavan tiedossa...


      • Arto Tku kirjoitti:

        se kait lienee jokaisen jääkiekkoa seuraavan tiedossa...

        Olisi pelkästään liigan etu jos turkulaiset saataisiin pois liiga kartalta ja suomalaisten etu, kun saataisiin Turku ja Ahvenanmaa pois suomen kartalta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      64
      3194
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      137
      2246
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1838
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      168
      1513
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      85
      1408
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      65
      1406
    7. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1371
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1162
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1120
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      34
      1058
    Aihe