On taas aika

muistuttaa Kataisen kulukorvauksista. Mies nostaa kulukorvauksia, niinkuin asuisi Siilinjärvellä, vaikka tosiasiassa asuu Espoossa. Hän nostaa kulukorvauksia puolet liikaa. Kenen kuuluu tämä asia tarkistaa ja hoitaa oikeaksi.
396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..Siilinjärvellä puutarha ja patio. Ne kyllä
vaativat herkeämätöntä läsnäoloa.

Äänestä

maksetaan väestörekisteriviranomaisten kotipaikka ilmoitusten perusteella.

Äänestä
  • Väyrysen jalasmökki todettiin liian heppoiseksi asua. Ei ollut näet pation patiota. Tässä tapauksessa tosin oli kysymys Paavon halusta olla ehdokas mainitussa "kotikunnassa".

    Sitäpaitsi Kemijoen kevättulva siirsi mökkyrän maalaiskunnasta kaupungin puolelle? Eikä Paavo huomannut tehdä muuttoilmoitusta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokkinen kirjoitti:

muistuttaa Kataisen kulukorvauksista. Mies nostaa kulukorvauksia, niinkuin asuisi Siilinjärvellä, vaikka tosiasiassa asuu Espoossa. Hän nostaa kulukorvauksia puolet liikaa. Kenen kuuluu tämä asia tarkistaa ja hoitaa oikeaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu