Lukekaa tämä ensin

http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_rauhanyhdistysten_keskusyhdistys

Kerrankin asiallisesti kirjoitettua asiaa SRK:sta. Kannattaa lukea.
5292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

asialla sen verran oli väkevätä viestiä

Äänestä
  • että veljet oli väkevissä.

    Äänestä

"Sääntöjensä mukaan SRK on omaksunut hengen".

Äänestä

Turhahan niitä sitten on täällä enää jauhaa.

Äänestä

Huvittavinta on, ettei kirjoittajalla näytä olevan mitään tajua käsitteestä 'seksistisyys'. SRK:n ja sen paikalliskätyriorganisaatioiden toiminta jos mikä on seksististä - vai ovatko puhujat nykyään myös naisia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ennen kuin... kirjoitti:

http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_rauhanyhdistysten_keskusyhdistys

Kerrankin asiallisesti kirjoitettua asiaa SRK:sta. Kannattaa lukea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu