kevään aikana on uutisoitu kuinka poliisi on
ratsannut useita kymmeniä kotikasvatuksia.
mitä järkeä siinä on että pieniä, selvästi omaan
käyttöön kasvattavia suorastaan vainotaan?
halutaanko kaikki kannabiksen käyttäjät ajaa
igorin luukulle? sieltä löytyy niitä kovia ja
pahoin koukuttavia aineita. vai onko joku niin
naivi että uskoo käytön loppuvan kun kasvit
viedään?
pitäs olla jo kaikille selvää että kannabis ei
tule suomesta katoamaan. nyt pitää keskittyä
siihen etteivät kovat aineet ja sitä kautta
haitat pahene. tehokkain keino siihen on hampun
erottaminen huumeista, sillä se igor niitä uusia
asiakkaita hommaa..
onko järkeä jahdata
3
438
Vastaukset
- niin on
poliisit ovat rikollisia koska he käyvät aina kiinni sun lompakkoon ja omaisuuteen jos sä ajat ilman turvavyötä jos sul ei oo ajovalot päällä tai ne on menny rikki etkä sä oo huomannu jos sä kasvatat hamppua. jostain niidenkin on saatava leipänsä. eihän ne tappajilta rahaa saa ku ne menee vankilaan.
- jfashfliajhs
koita kirjoittaa niin että tekstissä on edes
jotain tolkkua. tuosta ei saanut mitään selvää. - jos kasveihin koskevat
Vai voiko sinun viherkasvisi varastaa ilman että kutsuisit asiaa varkaudeksi? Eikä hampun, tuon vähähaittaisen päihde- &lääkekasvin pieni kotikasvatus ole järkevän ihmisen mielestä tuomittava teko. Sillä ei ole uhria. Laki ei määrittele oikeaa eikä väärää, sen määrittelee yksilö itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 971691
- 741474
- 501397
- 571316
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041288SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9965- 36827
- 60771
- 49754
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41745