Onko kenelläkään kokemusta kyseisestä hotellista? Toukokuun alkupuolella olisi tarkoitus mennä paikka katsastamaan, mutta mielellämme ottaisimme vastaan kaiken tiedon hotellista. Marmaris itsessään on meille jo aiemmilta matkoilta tuttu, mutta kyseinen hotelli tai Detur matkanjärjestäjänä uusia.
Grand Yazici Turban Palace
aurinkoa odotellessa
151365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Edelleenkin tietoa kaipailtaisiin kyseisestä hotellista, Deturista ja sen käyttämästä lentoyhtiöstä?
en osaa sanoa mitään, mutta Deturin matkoilla olen ollut useamman kerran Alanyassa ja kerran Marmariksessa. Mielestäni ihan ok. Hyvin on sujunut niin lennot, kuljetukset kuin opaspalvelut. Yhden kerran oli lento Helsingistä myöhässä kaksi tuntia, mutta on se ollut myöhässä muillakin lentoyhtiöillä. Hotellit ihan vastaavia kuin muillakin matkanjärjestäjillä, itse asiassa meillä huonoimmat yksittäiset hotellikokemukset ovat olleet AM:lla ja Take Offilla. Itse lähden kesäkuussa Deturin matkalle Marmarikseen, huoneistohotelli Familyyn. Olin siellä viime toukokuussa, kiva siisti perheen omistama hotelli. Yleensä en ota samaa hotellia toistamiseen, tykkään jo ihan vaihtelumielellä mennä aina eri hotelliin. Tämä oli kuitenkin niin kiva, että valitsin sen uudelleen. Lisäksi matka oli edullinen, mikä on aina positiivinen asia. Vaikka Detur on halvempi, on se mielestäni ihan vastaava kuin muutkin käyttämäni matkanjärjestäjät. Ainoa asia on että lentoemännät eivät puhu Suomea, minua se tosin ei häiritse.
Voisitko laittaa viestiä tänne hotellista palattuasi matkalta?Itse olen lukenut ulkomaalaisilta sivuistoilta hotellista. Alla olevassa linkissä on kommemtteja hotellista. http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g609056-d615933-Reviews-Grand_Yazici_Club_Turban-Icmeler_Mugla_Province_Turkish_Aegean_Coast.html
Kyseisest sivustot on luettu tarkkaan ja samoin myös muiltakin sivustoilta joissa on arvosteluja. Ensi viikolla olemme lähdössä reissuun kahdeksi viikoksi ja laitan sinulle hotellista tietoa kun kotiudumme.
Lähtö kyseiseen hotelliin pariksi viikoksi =))
Oikein hauskaa lomaa teille, toivotaan että säät olisivat aurinkoiset ja hotelli kaiken odotuksen arvoinen.
Eikö kenelläkään ole vielä mitään tietoa Turban hotellista?
koska oot menossa.itellä lähtö olis 14.5 ?? Olis tosiaan kiva tietää millanen paikka
Sinne menossa 7.5. Olis ollu kiva saada tietoa suomalaisten kokemuksista kyseisessä hotellissa. Mutta kohtahan se koetaan itse.
viestiä sieltä kun me tosiaan tulemme 14.5 ja kyllähän siellä luulis nettejä olevan,kun olis tosiaan kiva tietää mihin on tulos.
Kokemuksia Kirjoittanut: Turban Palacesta 22.8.2007 klo 00.57 Hotelli on rauhallisella paikalla Marmariksen ja Icmelerin välissä, keskustaan pääsee bussilla. Hotellin alue on melko suuri, matkatavarat vietiin golf-autolla respasta asunnolle. Hotellilla on oma uimaranta ja pari uima-allasta, lastenallas ja vesiliukumäet. Sekä alue että huoneet olivat tosi siistit ja rauhalliset. Pääaltaalla järjestettiin joka päivä ohjelmaa aamusta iltaan, pienemmällä allas oli hiljaisempaa. All inclusivesta: ruoka on seisovassa pöydässä - näet vaihtoehdot vaihtoehtoja on paljon: alkukeitto, salaattipöydät, pastapöytä, useita lämpimiä ruokia seisovasta pöydästä sekä kokeilta, jälkiruokapöytä paljon henkilökuntaa, ruokailla saa kuitenkin rauhassa. Isossa tilassa ruokalafiilistä, mutta ainakin ulkopöydissä viihtyi. ruoka-aikoja on niin usein, ettei varmasti jää nälkä. Samoin baareja on niin paljon, ettei jää jano kaikkea maisteltiin eikä vatsatauteja tullut all inclusiveen kuuluun ruuan lisäksi esim. polkuveneet, biljardi, minigolf - samoina toistuvat aamiaiset ja salaattipöydät alkoivat kyllästyttää. Valikoimaa tosin on niin paljon, että eri päivänä voisi itse valita eri ruokia - viiniä saa hanasta, muita alkoholijuomia saa vain tiskiltä. Samoin limut pitää hakea tiskiltä, mehut ovat automaateissa - vain veden saa pullossa, muut juomat lasissa -> käytännössä vain päärakennuksessa asuvat voivat viedä juomia huoneeseen - ala carte ravintoloissa peritään lisämaksu (ei kokeiltu) Turban Palace ja all inclusive on hyvä valinta ainakin pienten lasten kanssa matkustaville tai löhöilyä kaipaaville.
Yritän lomallani pysyä mahdollisimman kaukana tietokoneista ja nettiyhteyksistä joten ikävä kyllä laittelen tietoa paikasta vasta sitten kun kotiudumme.
no niin ,onnellisesti kotosuomes!!
Älä epäröi ottaa tätä hotellia mikäli haluat all inclusive hotellin ja
todella koekealuokkaisen hotellin ja huippupalvelun.
Kuten paikalliset sanovat "tämä hotelli on marmariksen puolen arvostetuin"
Ja Myös Turkin varakkaiden perheiden suosiossa.
USKOMATON Paikka !!!!
Kotiin on palattu takaisin, takana kaksi aurinkoista viikkoa Turbanissa.
Eikä mitään negatiivistä kerrottavaa kyseisestä hotellista.
Henkilökunta asiallista, ruoka hyvää ja valinnan varaa riitti, juomat ok, hotellihuoneiden siisteys ja samoin koko hotellialueen siisteys tosi hyvä.
Tietysti kuten aina kaikissa isoissa AI hotelleissa niin Venäläisiä turisteja on paljon, mutta itsellämme ei niistä onneksi ollut tällä kertaa mitään häiriötä.
Juuh samavika Turbanissa kaksiviikkoa vierähti tosi rivakasti, eipä voi moittia päinvastoin todella laadukas paikka. Suosittelen lämpimästi kaikille Marmaris kävijöille.....