Pakko myöntää

TosiKärppäFani

Niin se vain Jyp oli parempi...

Onnittelut Jypille ja sen faneille, nähtiin ainakin finaaleissa kerrankin kunnon vastustaja.


Ensi kauteen. hihiahahahahaahahahahahhahahahahahahaha

6

571

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • masamaijanennnn

      4-0 ei anna oikeaa kuvaa sarjasta.

      Pienestä oli kiinni.

      • muistakaa

        älkää unohtako että kärpät sai sentää hopeaa että ei jääny ilman mitallii


    • sillä...

      Kräpät ei sitä ollu!

      "...nähtiin ainakin finaaleissa kerrankin kunnon vastustaja."

      • Kärppämies

        JYP saa olla tyytyväinen siihen, ettei Kärpät saaneet sitä kuulua ketsuppiefektiä päälle, eli sitten kun alkaa maaleja tulemaan, niitä tulee. No, ei tässä ole tarkoitus ottaa mitään JYPiltä pois, koska se oli JYPin mahtavan pelin ansiota, että "ketsuppi pysyi pullossa" ja Kärppien maalinteko lähes kokonaan kurissa. Se että JYP voitti sekä runkosarjan, että nyt loppuottelusarjan suoraan neljässä pelissä ei ollut sattumaa.


    • >DETROIT<

      Miten se menikään viime keväänä kun kerroit Kärppien olevan LIIAN HYVIÄ SM-LIIGAAN ja myös EUROOPAN VALLOITUS oli alkamassa? Suuri suu huuteli suuria puheita ja uho oli melkoista! Muistatko tällaista ketjua viime keväältä? Harmi että ko. ketju on poistettu. Pystytkö tunnustamaan että pikkasen meni överiksi ja suuta olisi pitänyt pitää myös pienemmällä?? Miten muuten Jyp oli mielestäsi "kerrankin kunnon vastustaja"? Oliko esim. viime vuoden Kärppien vastustaja finaaleissa jotenkin huonompi? Se ei ainakaan HÄVINNYT SUORAAN 4 - 0 !!! Tähän on pystynyt vain ja ainoastaan Oulun Kärpät!!

      • TosiKärppäFani

        Muisteleppa sitä omaa viestiäsi missä sanoit, ettei Kärpät yllä edes välieriin. hihahahahhahahahahhahahaha Ja tottakai kukaan ei ole yltänyt koska finaaleissa on pelattu vasta kaksi kertaa paras seitsemästä systeemillä. Mutta esim jokerit hävisi kärpille 3-0 finaalit, ja olisi hävinnyt neljännenkin ottelun joten ole vain Virolainen hiljaa. hehehee Kärpät suomenmestari 2010!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1904
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1660
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1246
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      52
      1131
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      886
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      883
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      42
      837
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe