Hopea ei ole häpeä...

Kiekko-Guru

..joten Onnea Kärpät hopeasta!

Aina ei voi voittaa vaikka olette olleet kiistatta koko 2000-luvun menestynein lätkäjoukkue:) Siitä Teille Suuri Kiitos!
Olette näyttäneet pelaamisen mallia ja mitaliputki ei katkennut vieläkään:)

Tappio tuntuu varmasti nyt pahalta mutta tämä on vain elämää. Nauttikaa hopeastanne ja viettäkää railakkaat juhlat. Sen olette ansainneet.

Hyvää kesälomaa ja SUURI KIITOS koko joukkueelle, niin pelaajille, seurajohdolle, organisaatiolle ja kaikille jotka ovat tehneet työtä menestyksenne eteen.

Syksyllä alkaa jälleen uusi kausi ja me Kärppä.fanit ympäri Suomen uskomme jälleen Menestykseenne...joten sitä odotellessa..ONNEA JA KIITOS VIELÄ KERRAN!

7

640

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häpeä!

      Eikö naurata yhtään, TosiKyrpäFani?

      • joo Guru

        ...vois taas pikkasen *NAURAA* kyllä! Kun koko muu Suomikin nauraa niin anna palaa Guru. *NAURA* taas! ; )


    • Selittelyä

      Kun lukee ylläolevan kirjoituksesi ja miettii menneen talven kirjoitteluasi ja sitä suurta uhoa,päänaukomista,pilkkaa sun muuta henkseleiden paukuttelua tällä foorumilla huomaa miten säälittävää selittelyä on kirjoituksesi! Edellisten kausien finaaleissa Kärpille hävinneet joukkueet ovat olleet mielestäsi säälittäviä paskoja. Nyt hopea onkin ihan loistava saavutus. Kärppien budjetilla ja pelaajamateriaalilla hopeakin on suoranainen katastrofi!! Sen ymmärtää pelaajat,seurajohto ja sisimmässään myös fanit! Mitäpä jos sinäkin ensikaudella uhoaisit ja *NAURAISIT* pikkasen vähemmän ei kausi päättyisi Kärppien putoamisen myötä yhtä pahaan itkuun!! *NAURAA* ja aina vaan *NAURAA*

      • tasapainossa

        kukahan tahkosi taas tänävuonna parhaan tuloksen :)


      • raha ratkaisee
        tasapainossa kirjoitti:

        kukahan tahkosi taas tänävuonna parhaan tuloksen :)

        Raha ratkaisee. Kärpät on taloudellisesti menestynein seura viime vuosina. Ammttikiekko on bisnestä.


    • Lopeta jo

      toi saatanan nöyristely! Ei se oikein sovi sulle (muualla ku sängyssä Aslakin alla).

      HYVÄ K-Y-R-V-Ä-T KRÄPÄT!!!

    • Luuserin tunnistaja

      Tuo on juuri luusereiden puhetta...

      Luuserit ovat niitä, jotka häviäjät

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4193
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      224
      1678
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1420
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1120
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      330
      1062
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1050
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1019
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      136
      959
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      939
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      919
    Aihe