..joten Onnea Kärpät hopeasta!
Aina ei voi voittaa vaikka olette olleet kiistatta koko 2000-luvun menestynein lätkäjoukkue:) Siitä Teille Suuri Kiitos!
Olette näyttäneet pelaamisen mallia ja mitaliputki ei katkennut vieläkään:)
Tappio tuntuu varmasti nyt pahalta mutta tämä on vain elämää. Nauttikaa hopeastanne ja viettäkää railakkaat juhlat. Sen olette ansainneet.
Hyvää kesälomaa ja SUURI KIITOS koko joukkueelle, niin pelaajille, seurajohdolle, organisaatiolle ja kaikille jotka ovat tehneet työtä menestyksenne eteen.
Syksyllä alkaa jälleen uusi kausi ja me Kärppä.fanit ympäri Suomen uskomme jälleen Menestykseenne...joten sitä odotellessa..ONNEA JA KIITOS VIELÄ KERRAN!
Hopea ei ole häpeä...
7
655
Vastaukset 7
- häpeä!
Eikö naurata yhtään, TosiKyrpäFani?
- joo Guru
...vois taas pikkasen *NAURAA* kyllä! Kun koko muu Suomikin nauraa niin anna palaa Guru. *NAURA* taas! ; )
- Selittelyä
Kun lukee ylläolevan kirjoituksesi ja miettii menneen talven kirjoitteluasi ja sitä suurta uhoa,päänaukomista,pilkkaa sun muuta henkseleiden paukuttelua tällä foorumilla huomaa miten säälittävää selittelyä on kirjoituksesi! Edellisten kausien finaaleissa Kärpille hävinneet joukkueet ovat olleet mielestäsi säälittäviä paskoja. Nyt hopea onkin ihan loistava saavutus. Kärppien budjetilla ja pelaajamateriaalilla hopeakin on suoranainen katastrofi!! Sen ymmärtää pelaajat,seurajohto ja sisimmässään myös fanit! Mitäpä jos sinäkin ensikaudella uhoaisit ja *NAURAISIT* pikkasen vähemmän ei kausi päättyisi Kärppien putoamisen myötä yhtä pahaan itkuun!! *NAURAA* ja aina vaan *NAURAA*
- tasapainossa
kukahan tahkosi taas tänävuonna parhaan tuloksen :)
- raha ratkaisee
tasapainossa kirjoitti:
kukahan tahkosi taas tänävuonna parhaan tuloksen :)
Raha ratkaisee. Kärpät on taloudellisesti menestynein seura viime vuosina. Ammttikiekko on bisnestä.
- Lopeta jo
toi saatanan nöyristely! Ei se oikein sovi sulle (muualla ku sängyssä Aslakin alla).
HYVÄ K-Y-R-V-Ä-T KRÄPÄT!!! - Luuserin tunnistaja
Tuo on juuri luusereiden puhetta...
Luuserit ovat niitä, jotka häviäjät
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901389
- 47771
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit66715- 88704
- 20669
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde62638Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o144636- 53618
- 51602
- 47591