Sensurointi puntariin..

Päälehtemme, HS ja HS:FI ei suostu julkaiseen tänä aamuista juttani lääkelaitoksesta?

Oletteko samaa mieltä, että sensuuri on asiallista?..
5206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Porvarilehdistömme sensuroi kaikki kirjoitukset, joissa poliittisesti otetaan voimakkaasti kantaa (vaikka asiallisesti) lehden kannan vastaisesti.

Menetelmä on sama kuin Neuvostoliitossa aikoinaan.

Äänestä
  • HS ryhtyi sensuroimaan kepuvastaisia juttuja
    senjälkeen, kun lehteen palkattiin kepulaisia
    johtajia ilmeisesti sen toivossa, että maalaiset
    ryhtyisivät tilaamaan lehteä. Toive levikin
    lisääntymisestä ei ole toteutunut, ja kohta koko
    lehden uskottavuus hesalaisten silmissä on mennyt.

    Äänestä

perussuomalaisen sekosönkötyksiä ei julkaista, niin onko se sensuuria? Se on enemmänkin journalistisen vapaan mielipidekirjoittamisen tason säilyttämistä, laadukkaana.

Äänestä
  • Aloittaja

    sen sekoilun aste. Lääketurvallisuus on turvallisuutta, ei sekoilua.

    Äänestä

  • Tuo sekosönkötyksiä syöttelevä on ihan oikea pesunkestävä punikki.

    Pahinta laatua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8746763 kirjoitti:

Päälehtemme, HS ja HS:FI ei suostu julkaiseen tänä aamuista juttani lääkelaitoksesta?

Oletteko samaa mieltä, että sensuuri on asiallista?..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu