Onnea jypille!

Raksilan fani- katsomo

Nyt pulinat veks ja jypille ansaittu onnittelu!Jyppi voitti JOUKKUEENA toisin kuin kärpät!Tätä mestaruutta ei ratkassu yksilöt ja se on hieno asia! Kaikki kärppienkin entiset voitot on Tullu nimenomaan joukkueena eikä muutamilla yksilöillä! Siinä junnolle miettimistä ens vuosiks!Yleensä nää finaalit voittaa se jolla on paremmat 3/4 ketjut ja niin myös nyt!Tietysti maalivahti peli oli myös jypillä piirun paremmalla tasolla!

4

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perseen nuoleminen

      ja ala nyt hehkuttamaan niitä yyber Kräppiä!

      • Toinen kärppis

        Kärppiä kannatetaan ja hehkutetaan koko kausi , mutta nyt game over ja parempi voitti. Nyt saa Jyppiläiset juhlia menneet ajat pois, sen he ovat ansainneet.
        Siitä huolimatta Kärpät on rautaa ja finaaleita oppineena entistäkin vahvempana mestariksi v. 2010!


    • muka paremmat

      3/4 ketjut ku Kärpillä....... :-) Noh, uskoo ken uskoo.

      • Jokerit 1969-72

        Vain raukat selittelevät. Jyp oli tämän kauden kiistatta paras joukkue Suomessa. Voitti runkosarjan ja finaalitkin puhtaasti. Toki heillä onneakin oli välillä, mutta epäonninen joukkue ei ole koskaan vielä voiitanut Suomen mestaruutta.

        Hattu päästä ja onnittelut täältä Helsingistäkin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      126
      1882
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1660
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      54
      1243
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      52
      1121
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      883
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      807
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe