Miettii mutta ei ymmärrä

--- --- ---

Oon pohtinut kauan erästä asiaa. Ihastuin erääseen mieheen kauan sitten. Ihastuin häneen nykyise suhteeni aikana ja tapasin hänet nykyisen poikaystäväni kautta. Se mies vain jotenkin kolahti.

Viime kesänä asia sitten paljastui kun satuttii samoihin bileisiin kyseisen miehen kanssa. Seksiä ei ollu eikä suudeltu tai mitään. Kunhan juteltiin ja kerroin asiasta hänelle. Tämä mies on käyttytynyt mua kohtaan tätä kertomista ennen suojelevasti, soitellut, laittanut viestiä ja ollaan nähtykki, käyty ostoksilla jne.. Oikeastaan sillo nähtii todella usein porukalla tai kahdestaan. Keskustelun yhteydessä kävi ilmi minkä jo tiesinkin että me yhtälönä olisi mahdoton. Kysyin sitten että mitä jos asiat olisi toisin, mies tuumasi että jos se mies oli kuka tahansa muu niin sitten. Keskustelu jäi sitten siihen.

Nähää edelleenki aina sillon tällön. Asiat muuttui kertomisen jälkeen. Ymmärrettävää kyllä. Nykyisi tämä mies ei enää kulje missään viihteellä tai todella harvoin kylläkin. Monet on ihmetellyt että miks se ei sen bile illan jälkeen ole juurikaa lähtenyt mihinkää vaan tekee jatkuvasti vain töitä. Asia on jääny tietenki hyvin pienen piirin tietoon. Tunteita on aina välillä heräämässä tätä miestä kohtaan mutta aikalailla kaveripohjalla nykyisi tunteet pysyny.

Olen vain miettinyt että olinko/olenko ainoa jolla oli/on tunteita?

3

954

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos sillä ei olisi niin se olisi pystynyt jatkamaan tuon jälkeen niin kuin mitään ei olisi tapahtunut..Luulen, että hän suojelee itseään ja sinua jättäytymällä pois yhteisistä tilanteista, ettei sattuisi vahingossa mitään merkittävän peruuttamatonta.
      Tän käsityksen minä sain tuosta tilanteesta, mutta totuus voi olla aivan toisenlainen.

      • --- --- --

        Kiitos. Oon ihtekki miettiny jotai tuollaista, mut ajatukset on vähä sekavia ja yritän saada niihin jotain tolkkua... Mahdoton yhtälö mut se vaan kolahti..


      • tolkkua
        --- --- -- kirjoitti:

        Kiitos. Oon ihtekki miettiny jotai tuollaista, mut ajatukset on vähä sekavia ja yritän saada niihin jotain tolkkua... Mahdoton yhtälö mut se vaan kolahti..

        miehen käytökseen ja tilanteeseen


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2198
    2. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1823
    3. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      171
      1430
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      21
      1404
    5. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      21
      1054
    6. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1029
    7. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      97
      990
    8. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      147
      958
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      882
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      73
      872
    Aihe