Oon pohtinut kauan erästä asiaa. Ihastuin erääseen mieheen kauan sitten. Ihastuin häneen nykyise suhteeni aikana ja tapasin hänet nykyisen poikaystäväni kautta. Se mies vain jotenkin kolahti.
Viime kesänä asia sitten paljastui kun satuttii samoihin bileisiin kyseisen miehen kanssa. Seksiä ei ollu eikä suudeltu tai mitään. Kunhan juteltiin ja kerroin asiasta hänelle. Tämä mies on käyttytynyt mua kohtaan tätä kertomista ennen suojelevasti, soitellut, laittanut viestiä ja ollaan nähtykki, käyty ostoksilla jne.. Oikeastaan sillo nähtii todella usein porukalla tai kahdestaan. Keskustelun yhteydessä kävi ilmi minkä jo tiesinkin että me yhtälönä olisi mahdoton. Kysyin sitten että mitä jos asiat olisi toisin, mies tuumasi että jos se mies oli kuka tahansa muu niin sitten. Keskustelu jäi sitten siihen.
Nähää edelleenki aina sillon tällön. Asiat muuttui kertomisen jälkeen. Ymmärrettävää kyllä. Nykyisi tämä mies ei enää kulje missään viihteellä tai todella harvoin kylläkin. Monet on ihmetellyt että miks se ei sen bile illan jälkeen ole juurikaa lähtenyt mihinkää vaan tekee jatkuvasti vain töitä. Asia on jääny tietenki hyvin pienen piirin tietoon. Tunteita on aina välillä heräämässä tätä miestä kohtaan mutta aikalailla kaveripohjalla nykyisi tunteet pysyny.
Olen vain miettinyt että olinko/olenko ainoa jolla oli/on tunteita?
Miettii mutta ei ymmärrä
3
959
Vastaukset
Jos sillä ei olisi niin se olisi pystynyt jatkamaan tuon jälkeen niin kuin mitään ei olisi tapahtunut..Luulen, että hän suojelee itseään ja sinua jättäytymällä pois yhteisistä tilanteista, ettei sattuisi vahingossa mitään merkittävän peruuttamatonta.
Tän käsityksen minä sain tuosta tilanteesta, mutta totuus voi olla aivan toisenlainen.- --- --- --
Kiitos. Oon ihtekki miettiny jotai tuollaista, mut ajatukset on vähä sekavia ja yritän saada niihin jotain tolkkua... Mahdoton yhtälö mut se vaan kolahti..
- tolkkua
--- --- -- kirjoitti:
Kiitos. Oon ihtekki miettiny jotai tuollaista, mut ajatukset on vähä sekavia ja yritän saada niihin jotain tolkkua... Mahdoton yhtälö mut se vaan kolahti..
miehen käytökseen ja tilanteeseen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1836622- 1511841
- 1131608
- 511330
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️481059Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢41991Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu98952Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5889Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan248881- 41849