Hallituksen kannatus enää 37%

tätä hallitusta ei enää ole. Kansa ei pidä fasistisesta ja valehtelevasta johtamistyylistä!

Kokoomuksen omia galluppejakaan ei enää julkaista taitaa olla kassa tyhjä maksaa taloustutkimukselle?
7250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

taloustutkimus on kokoomuksen käsissä.
Pääministeri kantaa tietenkin ensisijaisen vastuun, vaikka tässä hallituksessa kokoomus onkin pahin kansalaisten huiputtaja.
Heti äänestystilanteessa kokoomus sai ääniä valheellisilla mielikuvilla, mm. "työtätekevien puolue"-vaaliteemallaan. Kokoomuksen takana ovat myös monet käskyttäjätahot, vaalirahoituksen katteen vaatijat.
Kokoomuksen nuorisokaarti ei näytä kuuntelevan viisaiden, kokeneiden puolueen jäsenten varoituksia. Mutta ahneilla on.....

Äänestä
  • KÖYHÄN RAHASTAJAT.

    Olet oikeassa esim. arvonlisäveron alennus oli onnistunut vedätys oikeiston taholta monet vähävaraiset ja eläkeläiset menivät tähän halpaan nälissään ja äänestivät oikeistoa, mahtoi olla heillä puolue toimistossa hauskaa kun vaalien jälkeen antoivat vihjeen elintarvike alan yrittäjille että nyt olisi sadon korjuun aika, ja ruuanhintaa kannattaa nyt korottaa ennen arvonlisä vero alennuksen toimeen panoa sillä mitään valvontaa ei ole sitä estämässä, samalla toivottaen hyvää jakoa muistuttaen vaali rahoituksen pankkisiirron ja terveisin ääni meille rahateille..

    Puoluetoimisto.

    Äänestä

on varmaan tuhoisin hallitus mitä Suomessa on koskaan ollut.
Ja Matti kuvittelee varmaan vieläkin pääsevänsä kolmannelle kaudelle pääministerinä. Hahahhaaa!

Äänestä

Sitä saa mitä tilaa. Ei kai kokoomus-keskusta politiikka ole voinut olla yllätys!!

Äänestä

Yllättävän paljon sitä kannatusta on siihen nähden että Vanhasen hallitus harkitsi ihan vakavissaan yksityisen omaisuuden sosialisoimista. Ei sitten vaan pokka pitänyt ihan kalkkiviivoille asti.

Onkohan tulosta manipuloitu, 20% voisi olla oikeaa luokkaa, sillä luulisin että oikeita sosialisoinnin kannattajia olisi sen verran.

Äänestä
  • enää mitään.

    Äänestä

  • Jääkö kokkareille ja kemuille kirjoitti:

    enää mitään.

    Ei voi olla oikeasti niin, että puolitoistamiljoonainen prekariaatti, yli seitsemänsataatuhatta köyhää ja lähes puolitoista miljoonaa eläkeläistä äänestää aina vain kolmipuoluediktatuurin jatkoon potkimaan itseään päähän. Lasketaankohan niitä äänestyslippuja ollenkaan?

    On alkanut jo kauan sitten tuntua siltä, että vaali-iltana vain vedetään läpi pakollinen show, jossa herra Borg kommentoi uutisstudiossa samaa jännittävää teatteria, jonka lopputulos on ennalta sovittu. Missähän ne oikeat lipukkeet ovat? Noin 62 prosenttiahan vain äänestää. Hiljaista passiivista vastarintaa tämäkin. Kusetuksella ei ole ylärajaa.

    Puoluekuri ja rahamarkkinavallan talutusnuorassa vikisevä kolmipuoluediktatuuri (lue: neofasismi) muodostavat näennäisdemokratian, joka unohtaa ihmisen. Tämä korruptoitunut ja erittäin byrokraattinen sortokoneisto palvelee hyvin pienen eliitin etuja (noin 1 prosentti väestöstä). Talouden vapauttaminen on orjuuttanut ihmisen. Tälle maalle olisi saatava oikea johto. Samat mulkerot ovat vieläkin puikoissa, jotka ovat aiheuttaneet suunnattomat katastrofit. Ja lisää on tulossa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ja syksyllä kirjoitti:

tätä hallitusta ei enää ole. Kansa ei pidä fasistisesta ja valehtelevasta johtamistyylistä!

Kokoomuksen omia galluppejakaan ei enää julkaista taitaa olla kassa tyhjä maksaa taloustutkimukselle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu