onkohan ässät kuinka hyvässä kunnossa taloudellisesti? ajattelin, että tarttuisikohan tarjoukseen jos tarjoaisi sen 10 miljoonaa euroa ässien omistamasta liigaoskkeesta ja lahjoittaisi sen vaikka kookoolle.
oisko ideaa? saatais paska joukkue pois liigasta
liigaosake
4
384
Vastaukset
- Ässät...
Ässillä on rahaa ihan riittävästi, toisin kuin monella muulla seuralla. Sporttikin oli protestilistalla seuraavana päivänä, ei taida kokoo olla sen kummenpi joukkue.
- gerege
rahaa kerran niin on, niin miksi Ässistä ei laiteta Kivenmäkeä ja muita jäähdyttelijöitä ulos ja hankita heidän tilalleen kunnon pelaajia? Voisi sitä menestystäkin tulla sitä kautta...
- Ässät...
gerege kirjoitti:
rahaa kerran niin on, niin miksi Ässistä ei laiteta Kivenmäkeä ja muita jäähdyttelijöitä ulos ja hankita heidän tilalleen kunnon pelaajia? Voisi sitä menestystäkin tulla sitä kautta...
Ole jäähdyttelijä, Alpo vaan ei uskaltanut antaa
vastuuta, pelkäsi että huomio kääntyy liikaa Maveen, hyppyytti koko ajan ketjusta toiseen.
Jos jokaisessa pelissä ketjujen kokoonpanoja vaihdetaan niin eipä siinä saa tuntumaa ketjukavereihin. Olen kritisoinut asiaa toimistolle kymmeniä kertoja.
- pojat porilaista
panes sit poika lototen, ja toivo et voitat 10 peräkkäin et voisit maksaa sen 10 miljoonaa.
Tiedoksesi Ässät on velaton ja tämäkin vuosi jää plussalle.
Omia liigatason junioreita sikiää A-junnuista jatkuvasti lisää, tälläkin kaudella useampi nuori teki hyvän debyytin. Ensi kaudeksi tj:n suulla todettuna tullaan hankkimaan nuorten tueksi 3-5 kovan luokan vahvistusta.
Ässät jäi vain muutaman pisteen säälipleijareista ja pettymys, kun ei päästy pleijareihin, oli kova eikä joukkue oikein jaksanut motivoitua playoutteihin ja myöhemmin karsintaan.
Ässät on kaukana paskasta ja vielä kauempana KooKoosta... joten keep on dreaming...KooKoon nousu liigaan, tai että se joskus voittais Ässät on yhtä kaukana kuin sun 10 peräkkäistä loton päävoittoa ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945218Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415663Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16510792Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010113Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369551Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476