Lomautukset kaupungintyöläisille

Eräs kaupungin esimiestehtävissä oleva sanoi, että lomautukset olisi tulossa kaupungin työntekijöille, liekö sitten jo varmaa.
8464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tappiota tuottaa hoopolakin. kahensaan poismuuttaneen verotuloilleki olis ny käyttöö.

Äänestä

Mitä vähemmän kuluja sitä vähemmän veronmaksajan kukkarolla.

Äänestä
  • kuolema. kaikki loputki hoopolasta muuttaa peruspalvelukuntayhtymä Kallion suojiin.

    Äänestä

  • haista ite vaan!

    Äänestä

väki lähtee leivän perässä muualle

Äänestä
  • maksanukkaan veroja jotka vain leivän perässä kulkee, pitää tehdä töitä.

    Äänestä

  • sellaiset ole kirjoitti:

    maksanukkaan veroja jotka vain leivän perässä kulkee, pitää tehdä töitä.

    sanontaa:lähteä leivän perään. se just tarkottaa , että mennään TÖIHIN .ja PARHAAT on aina lähteny ensteks.

    Äänestä

pääsis kaopunginlinnaki tuulettuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulossa... kirjoitti:

Eräs kaupungin esimiestehtävissä oleva sanoi, että lomautukset olisi tulossa kaupungin työntekijöille, liekö sitten jo varmaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu