En ole vuoteen ennättänyt oikein seuraaman näitä asioita... mikäs anime on tällä hetkellä suosiossa maailmalla?
Mik anime on nyt "in"
11
1017
Vastaukset
- Animufriik
TV-animen puolella suosituimpia ovat Sazae-san, One Piece, Naruto ja Chibi Maruko-chan.
Elokuvapuolella taas Yatterman, Changeling ja Okuribito.
Ja monet monet muut...- qwwer
Lucky Star menossa ohi, Naruton Shippuden siinä ja siinä.
- adzetkfyl
qwwer kirjoitti:
Lucky Star menossa ohi, Naruton Shippuden siinä ja siinä.
Nyt ihQutuksen kohteena on (ainakin suomessa) myös tämä varsin uusi Kuroshitsuji (aka black butler) jonka viehätystä en tosin itse ymmärrä.
- tämä...
adzetkfyl kirjoitti:
Nyt ihQutuksen kohteena on (ainakin suomessa) myös tämä varsin uusi Kuroshitsuji (aka black butler) jonka viehätystä en tosin itse ymmärrä.
K-On! (Mutta tietysti koska tuosta taitaa tulla älyttömän suosittu, niin "oikeat" anime-asiantuntijat haukkuvat sen toki lyttyyn eivätkä varmasti katso kuin salaa itsekseen.)
- safer
tämä... kirjoitti:
K-On! (Mutta tietysti koska tuosta taitaa tulla älyttömän suosittu, niin "oikeat" anime-asiantuntijat haukkuvat sen toki lyttyyn eivätkä varmasti katso kuin salaa itsekseen.)
käyppä vaikka tällä sivustolla sieltä löydät uudet kevään / suositut animet : http://www.animeshippuuden.com/ siel on myös sellanen chat kohta jossa monet animen katsojat voivat keskustella ^^
- ssssssssssssssssssss
FINAL FANTASY VII ADVENT CHILDREN COMPLETE
- anniina10
varmastikkin tokio mew mew.
- \\SHIGERU
Axis Power Hetalia on kovaa huutoa, eikä ihme, kun oma Suomi-poikammekin siinä mukana : >
- konakona
Veikkaisin että Haruhi on taas nousussa uusien jaksojen myötä ja ehkä joku K-On on suosittu moe factorin takia
jostain netistä löytää. Ite katon Narutoa ja K-on!:ia nyt joita muut ehotti suosituiksi.
- täytynee
vielä mainita 07-Ghost ja Saki, näitä itse seuraan ja aika suosittuja.. Näkee jatkaako Haruhi samalla linjalla, toista jaksoa odotellessa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M837501Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2114838Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn804827HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen954225Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584170Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu343660Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623192Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty712866Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj402000- 471725