Sukellan

tunteeseen tähän
kevät ja kärpäset
valoa...enemmän kuin vähän

keinua sylissäsi...
pitkälle kantaa
poistaa ankean aamun.
11230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kohta ympäri mennään tarraan sun punaiseen terävään kenkään lattialle pyörimme sielläkin keinumme matolla heilumme

Äänestä
  • ei sentään keinutuoliin aika vie turkoosit piikkarit ja hame suoriin kun mittailen itseäni vähän hyvältä näyttää voin vain sanoa tähän tilanteeseen tilanteen mukaan punaista voin laittaa huuliin...kynsiin alus asut voi myös sellaiset olla... punaista muuten ei käytä tämä molla.

    Äänestä

vähän lämmittää sulanut on jää, kärpäset pörrää. Keinua sylissä oi ihana elämä, poista ikävä jaksa en kävellä. Hih, Tuli,tuli mitä tuli? Näpsäkkä oli runosi. Kiitos!

Äänestä
  • lämmittää keinua ei joutanut tänäänkään tässä työ kiireet vei hiki päässsä työstetty tässä illoin tai aamuin syliin välistä kaipaa siihen kainaloon kiusaamaan alan kohta nauru raikaa. Kiitos sinulle Hali...ja jatkoa iltaan.

    Äänestä

...on valoa eilistä enemmän... Ja huomenna toivottavasti vielä tätä päivääkin valoisampaa. Keinuminen on mukavaa myös keinuttajalle, runossasi on iloinen henki. Pidin.

Äänestä
  • surullinen oli tämä taru keinussa oli vain yksi naru mitä kaksi narua saa aikaan hitaasti...hitaasti kietoutuen kuin tulivuori...villisti vapautua saikaan.

    Äänestä

heräsin outoon tunteeseen kuin sulaan veteen ja keinutti aallokot pitkälle järven selkään saapuen - enkelin tuleen - ja lämpimäksi kaikki muuttui.

Äänestä
  • lämmöllä vaikka ensin tulee lapset ja työ ajatukset vie kesään vene järvellä kevyesti tuuli kuljettaa onkimassa aivan sama tuleeko mitään heinän korsi suussa katse pilvissä ja haaveet kuussa. Kiitos sinulle Dolan...

    Äänestä

  • enkelin-tuli kirjoitti:

    lämmöllä vaikka ensin tulee lapset ja työ ajatukset vie kesään vene järvellä kevyesti tuuli kuljettaa onkimassa aivan sama tuleeko mitään heinän korsi suussa katse pilvissä ja haaveet kuussa. Kiitos sinulle Dolan...

    ...vastineesi huutaa kesän lämpöä että mielen solusointuja vierelleen. Kiitos itsellesi - hyvällä lauantai mielellä varustettuna.

    Äänestä

  • sepmuur kirjoitti:

    ...vastineesi huutaa kesän lämpöä että mielen solusointuja vierelleen. Kiitos itsellesi - hyvällä lauantai mielellä varustettuna.

    vielä mitä emmin sointuja suloja mielen sopukoissa ujoja varustus on kohdallaan hetki lepoa sohvalla. Hyvällä mielellä...hymyä ja vesi kielellä.

    Äänestä

  • enkelin-tuli kirjoitti:

    vielä mitä emmin sointuja suloja mielen sopukoissa ujoja varustus on kohdallaan hetki lepoa sohvalla. Hyvällä mielellä...hymyä ja vesi kielellä.

    ... - ja Dolan Kiittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


enkelin-tuli kirjoitti:

tunteeseen tähän
kevät ja kärpäset
valoa...enemmän kuin vähän

keinua sylissäsi...
pitkälle kantaa
poistaa ankean aamun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu