eli otsikko kusee, mutta ei voi mitään.
Kuuden viikon päästä on päättäjäiset, ja siellä haluan olla niin laiha että.
eli minkälaisella ohjelmalla kannattaisi mennä? Nyt ei siis haeta (olikohan se) lentoemäntädieettiä tai muuta noin lyhyttä. Kotona vielä asun, joten mitkään kauheat kokkaukset eivät sovi. Aloin sitten miettiä tuota 2468-juttua, jos ne nyt nuo luvut olivat. onko teillä omia kokemuksia tuosta? kauanko olitte ja paljonkon lähti? olisko muita sopivia ohjelmia?
haluan nyt sanoa että tää ei oo mikään "hahaa näytän kavereille kuinka laiha olen", vaan halu laihtua on ollut jo pitkään. laihtuminen siis jatkuu päättäjäisten jälkeenkin. kertokaahan omia kokemuksia..
6 vko aikaa, miten syön?
patiencee
51004
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
menehän laihdutus palstalle, sieltä dieetit osioon. Jos tosiaan haluat kuulla millä laihdut 6 viikossa niin kerron omat syömiset (jolla lähti 20 kg 6kk:ssa) aamu: kahvi rasvattomalla maidolla ja appelsiini päivä: vettä, kahvia. Salaattia (ei kastiketta vain kasviksia) taikka sosekeitto ilta: vettä, vihreää teetä sekä kurkkua, porkkanaa ym. kasviksia. (ei hedelmiä, jos heikottaa raejuustoa taikka kuppi kuumaa kaakaota.) kerran viikossa vähän tuhdimpi päivä sisältäen jotain leipää/puuroa tai kalaa joka päivä väh. 30 min kävelyä, 3 krt viikossa kuntosali, juoksua ja kaikki mahdollinen hyötyliikunta... LOPPUTULOS: 164cm ja 43,5 kg Ei jaksa enää kuntoilla, ei tavata kavereita, kaikki päin peetä, silti ei saa lihoa(!) ************************************************ Näiden sanojen takia jaksan taas hetken, et voin lukea ajatuksiani, vaikka välillä ne pelottaa, polttaa, rikkoo sydämen. Niin luovuttaa en saa, liikaa menettettävää, vaikka menettäny, taas liikaa. Mut nyt mä, lupaan et tää on viimeinen kerta, kun sielu itkee ja sydän vuotaa verta. Lupaan et, huomenna kaikki on hyvin. Vaikka nyt tuntuu, että huomista ei ole
että tollasella ruokavaliolla olis lähteny enemmä? :D Tarkotitko 6 viikossa vai oikeesti puolessa vuodessa?! O_o
ei. Alkuun painoin 68kg, lopulta 45 kg (aloitin kuntoilun ja ruokavaliomuutoksen elokuun alussa, ja painoin alimmillani tammikuun alussa) En tietty eka voinu tolla selvitä ja repsahdinkin, mut puhtaasti tollai mentii 4 kuukautta! Ja se näkyi päällepäin ja tuntui joka ikisessä solussa... Pituutta on 173 cm..
kuka lie??? Ensinnäkin ei lähtenyt enempää painoa MINULTA JOKA VIESTIN KIRJOITTI!! Mitä pölvästejä on liikenteessä??? >:( MINUN tapauksessa aloitin "dieetin" ja kehon treenauksen ihan terveeltä pohjalta uudenvuoden lupauksena, mutta kesään mennessä oli menny överiksi..(työ rassas ja lähestyvä bikinikausi) Kaipa ensin lähti rasva palaa, sillä lihakset katosivat ihan viimosena (joka jälkeenpäin harmittaa v*:sti)
tän laihdutus palstalle. Tää palsta ei ole laihdutusvinkkien kyselyyn. et varmaan halua anorektikkoa kertomaan sulle miten kannattaa syödä, ja sitäpaitsi en usko että kovinkaan moni oikeasti anoreksiaa sairastava pahemmin pystyy enää ajattelemaan että "mitä äiti mahtaa ajatella syömisistä" siis kun sairaus ottaa vallan ei muiden mielipiteillä syödyn ruuan määrästä ole vittuakaan väliä. Älä kiduta itseäs täällä vaan mene laihdutus palstalle kysymään neuvoja laihdutukseen. Anoreksia on sairaus, laihdutus ei.