Kun nimimerkissäni esiintyvä auto on nyt käytössä, kannattaako vaihtaa R:ään? Ajattelin vaihtaa muutenkin farmariin niin V70 R kuullostaisi vaihtoehdolta mutta onko ajossa huomattavia tehoeroja vai keventyykö kukkaro turhan takia? Omalla paikkakunnallani aika heikosti pääsee R:ää koeajamaan ja olen ajatellut lähteä vähän suurempaan kaupunkiin testaamaan. Olisiko jollain kokemuksia kuitenkin ennen tätä?
Kannattako hankkia R?
S80 T6
172869
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kysyt täältä, kannattaako hankkia??!!
Vastaan kuitenkin: R kuuluu siihen autoluokkaan, mitä varmastikaan ei KANNATA hankkia, eikä hankinta muutenkaan ole juuri järkisyin perusteltavissa.
Mutta...
moni sellaisen haluaisi ja joillakin on jopa varaa hankkia se. Sinun valintasi!
Ehkä kysymys oli kieltämättä vähän huonosti muotoiltu. Olet oikeassa, ei siinä mitään JÄRKEÄ ole.
En myöskään aio ostopäätöstäni muuttaa sen perusteella mitä täällä kommentoidaan mutta ajattelin mennä koeajamaan pääkaupunkiseudulle ja sinne on matkaa niin haluaisin tietää ettei ole TÄYSIN turha reissu..
Eli onko paljon eroja T6:een tällä R:llä?
turha retki!!!!!!!
Älä helvetissä tule tänne pilaamaan ilmaa...maalaistollo...
minkä vuotiseen V70 R:ään olet vaihtamassa?
Uudet "ärrät" ovat kuin toisesta maailmasta verrattuna vanhempiin. Usko minua, olen kokeillut.
En luota toisten ajamiin autoihin.. Vaihto uuteen R:ään ja nippu rahaa väliin.
Hemmetin huonosti muuten löytyy tietoa tuosta V70R mallista täältä netistäkin. Volvonkaan sivuilta en löytänyt ollenkaan! Olisi mukava tietää hintoja, tehoja ja suoritusarvoja.. Ja tietenkin varustelusta muutenkin.
Miksi et käy Bilian sivuilla??
Siellähän voit rakentaa kyseisen auton haluamillasi varusteilla....
Ei siellä ole suorituskyvystä sanaakaan..
..yllytä provoilijoita liikkeelle!
Sanakin Volvon suorituskyvystä on kuin kusiaispesään sohaisisi!!
Sanonpahan vaan, että tosiostajalle auto tuodaan vaikkapa kotiin näytille. Vaatimattomampikin, kuin R.
katsomassa.
http://www.motortrend.com/roadtests/luxury/112_0308_vol/index1.html
Kiitokset, sieltähän niitä saa..
Oletko varma?
Täälläpäin volvojälleenmyyjä, joka tilasi minulle tämän T6:n aikoinaan, sanoi ettei R mallia saa koeajoon muualle kuin suurempien kaupunkien jälleenmyyjille! Ja se tietää että olen oikeasti kiinnostunut ja rahkeet riittää ostoon. Ostinhan siltä nykyisenikin. On se nyt pe*kele..
......................???
ja onhan makea, tummanharmaa ja punertavat sport-nahkapenkit ja voin kertoa että nätisti kiihtyy ja jarrut ovat kuin imukupit, perjantai vie tarraavat äkäisesti, bensa maistuu koneelle mutta jos on varaa autoonkin niin... ainoa negatiivinen piirre on rengasmelu joka kuulema johtuu että auton painoa on tiputettu vähentämällä eristeitä niin äänet kuuluvat sisälle, mutta jos sulla on varaa ks autoon niin siitä vain...
Mahtaisko tuota rengasmelua saada siedettäväksi hyvällä nakkivalinnalla?
70-sarjalaiset nakit olis poikaa.
Lueskelin juttujasi T4 teho-threadista. Todella huvittavaa. Jos haluat uskotella ihmisille olevasi aikuinen ihminen ja S80 T6:n omistaja, niin suosittelisin lievää suunnanmuutosta kirjoituksiisi.
Mitä sinun uskomisesi mihinkään liittyy? Jos luulet minun olevan 15 kesäinen tossumopokuski niin sitten luulet, ei kiinnosta alkaa ihmisille väkisin tuputtamaan mikä auto minulla on tai minkä ikäinen olen.
Haluan vaan mahdollisimman paljon infoa R mallista ennen kuin menen koeajamaan. Jos et usko että olen menossa koeajamaan niin ei se mitään, kerro silti jos sinulla on kokemuksia..