Pyykinpesukone Siemens T12-35. Kokemuksia?

Hei! Onko kenelläkään kokemuksia päältä täytettävästä pyykkäristä Siemens T12-35 ?? Kuinka iso ääninen kone on pesun ja linkouksen aikana? Täytyykö koneen olla MILLILLEEN suorassa? Kuinka hyvin kone huuhtelee pyykin? Minulla negatiivisia kokemuksia uudesta Siemens-pyykkäristä sekä äänen että huuhtelun suhteen.
13514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

se on FagorBrandtin tuote. Sakemanneja ei enää ole päältä täytettävissä. Mielekin on Tsekki! Samoin Bosch on FagorBrandtin tekele. AEG L47330 on hiljainen mutta huuhtelutulos on kaikissa päältä täytettävissä huono! Miele on ainoa tyydyttävä huuhtelija muut heikompia-valitan! Suorassa varsinkin leveyssuunnassa pitää koneen olla! Malli 12T35 on desibeliluokassa 57/75 eli aika lujaääninen. Sama malli Boschina on vieläkin äänekkäämpi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokemuksia? kirjoitti:

Hei! Onko kenelläkään kokemuksia päältä täytettävästä pyykkäristä Siemens T12-35 ?? Kuinka iso ääninen kone on pesun ja linkouksen aikana? Täytyykö koneen olla MILLILLEEN suorassa? Kuinka hyvin kone huuhtelee pyykin? Minulla negatiivisia kokemuksia uudesta Siemens-pyykkäristä sekä äänen että huuhtelun suhteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu