mulla on jo pitkään ollut huono iho, varsinkin posket ovat jotenkin ihan "kuollutta" ihoa. sellaista arpeumaa jäänyt poskiin ja vähän leukaan. finnejä tulee silloin tällöin , mutta ne eivät ole suurin ongelma . vaan tuo huono iho poskissa.
niin että mikä auttaisi? mikrohionta? jotkut rasvat? tai sitten tämä ostos:tvssä mainostettu paketti?
uusia neuvoja?
juuso...
4305
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulla on ihan sama ongelma, eli iho on paksuuntunut ja "kuolleen" naköinen etenkin poskista. Olen itse kokeillut mikrohiontaa ja ainoa tulos oli kukkaron köyhtyminen.. Ja kohta on varmaan suurin osa markkinoiden voiteistakin testattu. Olen kuullut paljon hyvää ihon laseroinnista, mutta pitkä toipumisaika on jättänyt epäilemään. Iho on kuulemma aika punakka ja kipeä operaation jälkeen, ja monet ovat sanoneet punoituksen kestävän kuukausia..? Onkohan totta..? Operaation hintakin taitaa olla isohko, mutta jos sillä saa kerralla ihon kuntoon niin eipä se suuri haitta ole.. Onko kenelläkään lisätietoa asiasta?
Se on halvempi kuin laser, ja toipumisaika on murto-osa laser-käsittelyn toipumisajasta. Joko tca-kuorinta tai tca-etsaus, jossa vain arpisia kohtia käsitellään. Kysele tietävältä lääkäriltä lisätietoa, tai etsi netistä. Hinta jotain 200-300e. On kuulemma tehokas, ja kuorintoja voi tehdä useampiakin toivotun lopputuloksen saamiseksi.
kokeile sitä sitruunamehua niihin arpiin, mulla se on ainaki vähentäny arpikudosta naamassa ja ohentanu niit paksumpia kohtia.. ei tietenkään pakko kokeilla =) mut mulle on ollu apua
Heip, Kertoisitko hieman enemmän miten sitruunaa käytät. Vai lääpitäänkö vaan naamaan ja toivotaan parasta. Onkohan auringon valolla vaikutusta asiaan, ettei jää vaaleita läikkiä. Kuinka kauan annat vaikuttaa? Kiitos.