Allah on lusifer=saatana?

-allahin arabialainen nimi kaannnettyna oikealle kyljelleen on kreikaksi 666. -antikristus, tulee nousemaan jerusalemin temppelin korkeimmalle paikkalle, ja sanoo ensimmaiset lauseet Koraanista; etta Jumalaa ei ole. Silla paikalla on nyt moskeija... -tapahtuuu tana kesana? sitten tarjan ja tuomiojan joukot hyokkaavat israeliin Putinin ja iranin mukana. Tammi heilutaa mekkaa korkealla ilmassa ingmannin koanssa, ja ritva ja astrid pitavat peukkuja. Sicman ja kalske heiluttelee kasirautoja ja lihaveista ja lupaa lahjuksia ja antaa pelotteita ja uhkauksia kansalle Puumalainen ja h-antila tayttelee ansiosidonnaiskaavakkeita ja hykertelee ja maailmanvalta sumentaa heidan silmansa..
5154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

muslimit olivat maassa jo n 800 v. ennen adamia. Saatana halusi tuhota adamin, ja Kain oli saatanalle. Kain kehitti rap-musiikin.Siksi naet paljon muslimeja discoissa. kainin oma pojanpojanpojanpoika tappoi kainin jousella Book of adam and eve. Muslimit myos itse sanovat etta he haluavat maailman takaisin heille. Myos Mooses sanoi etta juudaismi on taalla vain kaymassa. Kuitenkaan, vaikka emme tottelisikaan muhammeddia, niin han on saatanan lahin palvelija. Edes Jeesus eika Mikaelkaan ei sanonut pahaa sanaa saatanasta.

Äänestä

saestajina tammi ja ingman sanoittajina h-anttila ja astrid ja mamut -rumpalina saatana, Kaikki yhdessa; ..e-elama se on kuin silkkia vaan,, ========================= muurin kylmalla puolen; -laulajina halla-aho ja ellila -sanoittajina alkuasukkaat, -saestajina vanhinvartijat -kukaan ei lyo rumpuja... -hyraillen ,vaisusti ja ei saa laulaa aaneen; -totuutta ei ole;?- Jumalaa ei ole? -punainen on vihree,? -valhe muuttu totudeksi? -entas jos koraani on sittenkin oikeassa? -entas jos taqiya on sittenkin totta?

Äänestä

Voitko näyttää tuon kyseisen kohdan Koraanista, jossa se muka sanoo, että Jumalaa ei ole. Jos et pysty sitä näyttämään siitä tai jostakin muusta kohdasta, valehtelet ja eksytät joko tietoisesti tai et tiedä, mistä kirjoitat. Molemmissa tapauksissa olet eksyttävien henkien johdatuksessa ja määränpääsi on Jumalan uskottomille väärintekijöille määräämä tulinen rangaistuksen paikka. Ikävä juttu sinun kannaltasi, mutta Kaikkivaltias Jumala ei ohjaa sydämessään vilpillisiä ihmisiä. Entä jos Allah tarkoittaakin Jumalaa arabian kielellä tullen samasta sanasta kuin hebreankielinen Eloah, jonka yksi merkitys on juuri Jumala ja yksi muoto on juuri Allah? Jos näin on kuten vahvasti näyttää, olet syyllistynut joko tietoisesti tai tietämättömyydessäsi Jumalan pilkkaan. Mitä luulet siitä seuraavan? Mitä Raamattumme sanoo Jumalan Pyhän Hengen pilkasta? Ja eikö Jumala on juuri itse samalla Pyhä Henki? Koraani ilmoittaa vahvistavansa lukuisin kohdin Jumalan lain eli Tooran ja Evankeliumin sekä tunnustaa myös lihaan tulleen ja ylösnousseen Jumalan Sanan, Messiaan. Hyvin monet hämmästyisivät, jos tietäisivät ja ymmärtäisivät, kuinka hyvin, jopa yksityiskohtaisen tarkasti Koraanin ilmoitukset istuvat Tooraan ja Evankeliumiin sekä Aadamin jälkeläisistä koostuvan alkuseurakunnan järjestykseen.

Äänestä
  • >>Hyvin monet hämmästyisivät, jos tietäisivät ja ymmärtäisivät, kuinka hyvin, jopa yksityiskohtaisen tarkasti Koraanin ilmoitukset istuvat Tooraan ja Evankeliumiin sekä Aadamin jälkeläisistä koostuvan alkuseurakunnan järjestykseen. Tiedetään, että Koraani on tullut 600 Jeesuksen jälkeen. Onko se sitten ihme, että yhtäläisyyksiä löytyy? Koraani ei siten ole mikään uusi ilmoitus, vaan vanhoista teksteistä muunneltua. Vanhojen Raamatun tekstien muuntelu on hyvin huono juttu. Siinä vääristyy alkuperäinen sanoma.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hanta ei saa vaheksya kirjoitti:

-allahin arabialainen nimi kaannnettyna oikealle kyljelleen on kreikaksi 666. -antikristus, tulee nousemaan jerusalemin temppelin korkeimmalle paikkalle, ja sanoo ensimmaiset lauseet Koraanista; etta Jumalaa ei ole. Silla paikalla on nyt moskeija... -tapahtuuu tana kesana? sitten tarjan ja tuomiojan joukot hyokkaavat israeliin Putinin ja iranin mukana. Tammi heilutaa mekkaa korkealla ilmassa ingmannin koanssa, ja ritva ja astrid pitavat peukkuja. Sicman ja kalske heiluttelee kasirautoja ja lihaveista ja lupaa lahjuksia ja antaa pelotteita ja uhkauksia kansalle Puumalainen ja h-antila tayttelee ansiosidonnaiskaavakkeita ja hykertelee ja maailmanvalta sumentaa heidan silmansa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu