Olen saanut koko sukuni tukemaan

Thorsin touhut ärsyttää kaikkia. Ulkomaalaislaki on katastrofi ja kumminkin siitä uskalsi ainoastaan Halla-aho julkisuudessa varoittaa. Vaikka Zyskowicz ja Rajamäkikin ovat nyt Halla-ahon linjoilla, ihmiset tietää tarkkaan että jos eivät äänestä Halla-ahoa, asioihin ei saada todellista parannusta. Halla-aho tiedetään periaatteen mieheksi ja siksi Halla-ahoon luotetaan, muihin ei. Soini on pettänyt jo liian monta kertaa ja siksi näissä vaaleissa Timppa kaadetaan niin ettei se siitä enää nouse.
4171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Vaikka Zyskowicz ja Rajamäkikin ovat nyt Halla-ahon linjoilla,..." Mistä moista päättelet. Kaikki Persuja ja yhtä demaria (muistaakseni)lukuun ottamatta äänestivät helmikuussa eduskunnassa uuden Thorsin lepsun ulkomaalain hyväksymisestä, vaikka lakia vastustavaan nettiadressiin kerättiin melkein 30 000 äänestäjän nimet. Yhtään ääntä ei pidä antaa nyt kellekään noista. Mieluummin vaikka jättää blancoääni. Siinä kävi kuin tavalliset tallaajat tiesivät. Turvapaikanhakijoita alkoi tulla tänne vyörymällä.

Äänestä
  • "Kaikki Persuja ja yhtä demaria (muistaakseni)lukuun ottamatta äänestivät helmikuussa eduskunnassa uuden Thorsin lepsun ulkomaalain hyväksymisestä, vaikka lakia vastustavaan nettiadressiin kerättiin melkein 30 000 äänestäjän nimet." Niin. Kuten sanoin: "Vaikka Zyskowicz ja Rajamäkikin ovat nyt Halla-ahon linjoilla, ihmiset tietää tarkkaan että jos eivät äänestä Halla-ahoa, asioihin ei saada todellista parannusta." Zyskowicz ja Rajamäki yrittävät nyt jälkeenpäin kerätä pisteitä, mutta ovat jo merkinneet itsensä alistumalla lakiäänestyksessä "antirasistiseen" puoluekuriin. Soini on opportunisti johon ei voi luottaa. Vain Halla-ahon varaan pystyy jotain varmuudella laskemaan. Siksi KAIKKI ÄÄNET HALLA-AHOLLE, niin ei voi mennä vikaan.

    Äänestä

Niin,että Suomalaiset ja Venäläiset eivät tarvitse viisumeja,siis tervetuloa Venäläiset asumaan Suomeen. Vladimir Oksanoff

Äänestä

muutenhan meillä ei olisi mittään :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Halla-ahoa kirjoitti:

Thorsin touhut ärsyttää kaikkia. Ulkomaalaislaki on katastrofi ja kumminkin siitä uskalsi ainoastaan Halla-aho julkisuudessa varoittaa. Vaikka Zyskowicz ja Rajamäkikin ovat nyt Halla-ahon linjoilla, ihmiset tietää tarkkaan että jos eivät äänestä Halla-ahoa, asioihin ei saada todellista parannusta. Halla-aho tiedetään periaatteen mieheksi ja siksi Halla-ahoon luotetaan, muihin ei. Soini on pettänyt jo liian monta kertaa ja siksi näissä vaaleissa Timppa kaadetaan niin ettei se siitä enää nouse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu